Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Kulture
11 Shtator 2017 - 13:25 | përditesuar në 18:12
ASH komision pėr reformėn me
Ramėn, zgjidhet edhe Artan Fuga
Fuga: S'marr pjesė pa u plotėsuar disa kushte
Arkiv/ Lajmet per debatin per Akademine
Mbledhja e jashtėzakonshme e akademisė sė shkencave, e lajmėruar pasi nėnkryetari Myzafer Korkuti dha dorėheqjen vetėm dy ditė pas zgjedhjeve, pėrfundoi nė njė mbledhje mėse tė zakonshme. 

Nėn drejtimit e kreut tė ri tė akademisė, Gudar Beqiraj, rreth 20 akademikė tė pranishėm kanė miratuar anėtarėt e komisionit qė do tė negociojnė me kryeministrin Rama pėr reformėn nė Akademi.
 
Reforma nė Akademi duhet bėrė, ky ishte mendimi qė shprehėn shumica e akademikėve, ndėrsa aprovuan anėtarėt e komisionit qė do tė diskutojnė me kryeministrin Edi Rama pėr bėrjen e reformės.
 
Kritiku i ashpėr Artan Fuga u votua nga tė gjithė akademikėt pėr pėrfaqėsimin e komisionit reformues.
 
Pėrvec Fugės nė komisionin qė do tė negociojė me Kryeministrin pėr Refomimin e Akademisė janė zgjedhur Apollon Baēe, Aurela Anastasi, Anesti Kondili, Florian Vila, Nebi Frashėri, Mira Mezini, Luan Starova, Ali Aliu, Matteo Mandala, Anastas Angjeli, Jani Thomai.

dy.b/shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të horrat me kollare të datës 11 Shtator 2017 16:15

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
landi He mo profesor nuk na shkruajte gje sot apo je i zene me komisionin
avatar
Anonim
horrat me kollare Te gjithe jane per BURG per vjedhje dhe mashtrim ne sasi te medha. (Per shume vite kane vjedhur e zhvatur buxhetin e shtetit pa bere asgje}. PO ASGJE PREJ GJEJE...
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246