Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:02 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Politike
12 Shtator 2017 - 13:57 | përditesuar në 19:20
Prova e parė e forcės nė Kuvend
Ruēi - Berishės: Mos e tepro!
Replikat/Mbaron koha, Ruēi i preu fjalėn Berishės
Ish-kryeministri Sali Berisha ėshtė pėrplasur sot pėr herė tė parė me kryetarin e ri tė Kuvendit, Gramoz Ruēi. Ish-kryeministri Berisha nuk ka pranuar tė largohet nga foltorja e Kuvendit, pasi ka mbaruar minutazhin e tij. Ka qenė kryetari Ruēi, qė ka ndėrhyrė, duke i kėrkuar Berishės tė ulėt.

Kjo ka qenė dhe prova e parė e forcės mes Ruēit dhe Berishės, nė fund tė sė cilės ka qenė ish-kryeministri Berisha qė ka lėnė foltoren e Kuvendit. Ruēi i ka kėrkuar Berishės tė ulėt, duke i thėnė se do tė aplikojė masat qė parashikon rregullorja. Pas njė rezistence tė shkurtėr, ish-kryeministri Berisha ėshtė larguar nga foltorja, duke lėnė njėkohėsisht dhe sallėn e Kuvendit. 

Ndėrkohė, nga salla kanė ndėrhyrė dy deputetėt e Partisė Demokratike, Flamur Noka dhe Edi Paloka, tė cilėt kanė kėrkuar qė Berisha tė marrė nga koha e tyre, por dhe kjo pėrpjekje ka rezultuar e dėshtuar, pasi fjalėn e ka marrė ministri i Drejtėsisė, Fatmir Xhafaj. 

Kjo ėshtė hera e parė, qė ish-kryeministri Berisha pėrballet me njė situatė tė tillė, pasi kur seancat plenare drejtoheshin nga kryeparlamentari Ilir Meta, ai fliste sa tė donte pa iu ndėrprerė fjala.

REPLIKAT/Mbaron minutazhi, Ruēi i pret fjalėn Berishės

Ruēi: Koha mbaroi zoti Berisha, faleminderit, ulu!
Berisha tenton tė flasė sėrish
Ruēi: Jo, jo nuk lejohet.
Berisha: Turp tė kini
Ruēi: Mos mė detyro qė nė kėtė seancė tė zbatoj aplikimin e masave qė parashikon rregullorja
Berisha: Tė keni turp
Ruēi: Z.Berisha, mos e tepro tani. Ulu tė lutem. Dhe mos i gėnje kėta kolegėt e tu se i more me qafė.

Redaksia Online
D.Ē./Shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
LEZHA MOS JA U PAFSHI HAJRIN ASGJEJE KUSH I KA KTHYER SHPINEN MUNDIT DHE KAUZES SE SALI BERISHES, DHE PARTISE DEMOKRATIKE. E sa per ju te tjere mbajeni makaronagjiun se eedhe ato do ti bleni sa qimet e kokes prrrriiisssni
avatar
Anonim
Fshatari Personit qe i takon te flase me pak ose me mire mos te flase fare eshte sali berisha.,.,ky kriminel ordiner nuk i takon te jete ne parlament se ska cfare te flase ky se ishte 20 vjet ne pushtet
avatar
Anonim
Saliu komunist serb dhe i pabese Me ne fund Parlamenti e gjeti drejtuesin e saj, ka ardhur Cecua me bicak qe do t'a beje Sali Serbin synet poshte e larte. Kush nga komentuesit eshte kunder Malit Gramoz i qi** Qifja i Elbasanit.
avatar
Anonim
taraboshi Gramoz Ruēi,burre shteti politikani me mi mire i demokracis,armiku numer nje i plehrave qe e ndotin parlamentin e gazetat,bravo 1000here te pershendes nga Taraboshi
avatar
Anonim
Gramoz Ruci Lere te flase ai eshte gallata e parlamentit.
avatar
Anonim
Emigrimi Kapedan k....i.. fytyra mė e keqe nė parlament
avatar
Anonim
Gj Te themi nje realitet tani hauri ka zot ka ligje e te gjithe deputetet kane te drejtat e tyre e nuk ka privilegje para regullorer jane tr barabart perjashtim bejne kryetari i opozites kryetaret egrupeve parlametare ministrat e k.ministri e jo ishet ata jane si gjithe deputetet e aq me keq ata qe kane rene nga karikja si S Berisha
avatar
Anonim
Tirana flet Bobobo po kur eshte kryetar parlamenti nje tip si gramoz ruci qe ne kohen e komunizmit ka vrar me doren e vet. Ky eshte fundi i marrezise. Po cdo gje do vij ne vendin e vet pas 4 vitesh. Turp per kete parlament, turp per shqipetaret.
avatar
Anonim
redi Ruci zbatoi rregulloren e kuvendit per Saliun , por turpi me i madh jane lakejte e tij , qe si servila te spikatur kerkuan te marre kohe nga koha e tyre , si Noka , Paloka, Halimi . Ruci nuk eshte Meta qe qellimisht , per te shkaktuar konflikt midisPS dhe PD lejonte Saliun te tregonte prralka qe shqiptaret ke shin neveri ti degjonin. Akuzat vertetohen vetem ne gjykate dhe jo ku te duash ti .
avatar
Anonim
Arjani Saliu mund tejete komonist por besoj mashume eshte Gramozi.
avatar
Anonim
Arjani Saliu mund tejete komonist por besoj mashume eshte Gramozi.
avatar
Anonim
O botmeni O Shqupi hani mut e grini sallate.po vazhduat ta shikoni fajin te te tjeret dhe jo te vetja aty do rini duke i lehur karvanit
avatar
Anonim
FREDI Mbaje mushke valaren se pashan e prene.
avatar
Anonim
Qoqja Ka daja bicak o SULLTAN BERISHA ta pam hajrin lidhu pak ROMEO KARAJN SECDO TE THOT DOLEN DHE. 19 miljon eura te tjera .te fala HUNDES .
avatar
Anonim
x Bravo Z.Ruēi,Sali Berisha ka 27-vjet qe ka tallur bu...n me parlamentaret dhe me popullin shqiptar,nuk ka perse ti lejohet as edhe nji sekond kohe me shume nga te tjeret,rregullorja eshte e njejt per te gjithe...
avatar
Anonim
Dajti Fare serbe kriminel dhe vrases sa te jete ky ne kuvend pd vetem humbet me prfaqsuse si Nuli Dhe Dhupaqi
avatar
Anonim
Dajti Sali plehi ky vrases ky shkatrruse i cdo gjeje qe ka ndodhur ne shqipri kujtone qe eshte Ilir hajduti po shteti ka rregulla dhe e folmja para kuvendit ka rregull dhe jo rrampall si ne kohen tende o kriminel
avatar
Anonim
emigranti shum mire ja bere legenit!
avatar
Anonim
landi Shume mire ja bere ketij Donkishoti Z Ruci Mos e toleroni me kete plak kriminel tregojani vendin se nuk eshte aq trim sa hiqet
avatar
Anonim
Xhovani Gjithmonė i paturpi dhe goje c'thururi kujtojnė se jane ligji.Turpi ngelet per ty o salbanda qe bėrtet si kodoshi mbi plehra,pasi veprimet e tua antikombėtare,kriminale dhe mashtruese tregojnė se vetem plehra nxjerr nga goja.Turp per ty o plak i pakorigjueshem...
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Historia e Griseldit, pėr njė ėndėrr duhet tė ngulmosh 4 herė
Hoxha: Vettingu “ok” ndëshkoni drejtorat mos i bëni amnisti
‘5 Pyetjet’ Paloka: SHBA-BE na kėrcėnuan qė tė hyjmė nė zgjedhje
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 24/09/2017, Viti VII - NR.226