Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Media
12 Shtator 2017 - 19:17 | përditesuar në 19:37
Ndahet nga jeta gazetarja
Irena Vreto, shkak sėmundja
Njė nga gazetaret mė tė njohura tė Korēės ndėr vite, Irena Vreto, ka ndėrruar jetė ditėn e sotme pas njė lufte tė gjatė me njė sėmundje tė rėndė.

Lajmin e ka dhėnė kolegia e saj Albana Ēakshiri, e cila shkruan se sėmundja e rėndė pėr 4 vite tė gjata triumfoi me gjithė luftėn e Irenės.

irena vreto
(Gazetarja Irena Vreto)

“Te nderuar miq dhe dashamires,
Sot ka nderruar jete shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Irena Vreto. Semundja e rende per 4 vite te gjata dhe te tmerrshme triumfoi, megjithe luften e forte te Irenes. Nuk doja te shkruaja nje lajm te tille, per nje zonje qe miresine e kishte lajtmotivin e jetes se saj. Per nje intelektuale dhe artiste te rralle si ajo. Natyrisht dua te jem mirenjohese per njerezit qe e ndihmuan Irenen ne keto vite te veshtira.
Irena qofsh e parajses!
Ceremonia mortore neser ora 11.00 tek Kisha e Shen Sotirit(tek Parku “Rinia”.
Le ta percjellim se bashku Irenen tone!”,-
 shkruan Ēakshiri.

3 vjet mė parė edhe Unioni i gazetarėve reagonte pėr tė kėrkuar mjekim mė tė specializuar jashtė pėr gazetaren nga qeveria, por asgjė nuk u bė.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të eda të datës 13 Shtator 2017 10:22

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
eda mgushellimet me te sinqerta per gazetaren irena breto Ajo semunje po te kapi dhe miliada te kesh nuk i shpeton dot U prehfte ne paqe dhe qofte dheu i lehte per te Ngushellime familjes
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/12/2017, VITI VII- NR.297