Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Shtator 2017 - 20:17 | përditesuar në 22:11
Kryemadhi sulmon Metėn: Firmosi 
dekretet pa u tharė boja e Anastasit
'Principata kanabiste e Lazaratit' bleu votat'
VIDEO/Flet Kryemadhi, Rama ve kufjet
Monika Kryemadhi ka thumbuar Ilir Metėn, gjatė fjalės sė saj nė foltoren e Kuvendit. 

Kryetarja e LSI-sė Monika Kryemadhi ėshtė shprehur ashpėr ndaj qeverisė dhe programit qė sipas saj nuk ka asgjė konkrete, duke nisur nga ekonomia.

Por kritikave tė Kryemadhit nuk i ka shpėtuar as Presidenti i Republikės Ilir Meta, bashkėshorti i saj.

Nga foltorja e Kuvendit, ajo bėri njė tablo tė zymtė tė situatės nė vend, duke e quajtur katastrofike. Ajo tha se pėr situatėn nė vend mban pėrgjegjėsi secili, pėrfshirė edhe Presidenti i Republikės.

Ky ėshtė shteti qė duam? Kjo ėshtė Shqipėria qė duam? Prandaj tė nderuar kolegė! Unė dua tė shtroj njė pyetje tė thjeshtė: Kush mban pėrgjegjėsi pėr kėtė situatė katastrofike tė rendit, tė ekonomisė, tė shoqėrisė, si dhe pėr kėtė imazh tė dėrrmuar dhe tė shėmtuar ku gjendet Shqipėria sot?

Jam e bindur secili prej nesh, edhe Presidenti i Republikės qė firmosi dekretet pa u tharė boja e firmės sė Anastasit nė procesverbal e zgjedhjes sė kryetarit, por qeveria shumė mė shumė!”
, u shpreh Kryemadhi.

Kujtojmė se Kryeministri Edi Rama ēoi pėr dekretim tek Presidenti qeverinė e re tė shtunėn menjėherė pas zgjedhjes sė Gramoz Ruēit nė krye tė Kuvendit. Mėngjesin e sė dielės, Presidenti e dekretoi propozimin e kryeministrit.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

14 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Emigranti Ja kjo eshte opozite, nuk kursen as burrin!cfar mendoni nuk do mbaje fjalen? Bzashke me dumen dhe do ta shihni se sa zor do ta kete qeveria!!!!!!!!!!!.
avatar
Anonim
Joo vetem Ka munci ktij metes ti ken maru florijt....... dhe kjo do me ithone pse i firmose pa perfitu nai gjo per vete ...... O Emigrent nuk iflet per interesin tone por te vetin.....
avatar
Anonim
Silvia A eshte e mundur qe te zbatohet edhe Kofi i Etikes z.Kryetar i Parlamentit? Dhe jo vetem rregullorja e rendit te fjales? Kesaj zonjes dhe gjithe te tjereve qe marrin persiper arrogancen tju drejtohen te ngarkuarve me pune institucionale me emer "Anastasi".etj duhet tu ndalohet te flasin ne kete mungese gjuhe korrekte zyrtare dhe etike!! Ose jepu kufje te gjitheve
avatar
Anonim
landi Monika me keto qe ka bere Iliri mire eshte te kerkosh divorcin dhe te kerkosh urdher mbrojtjeje nga gjykata sa nuk eshte vone
avatar
Anonim
007 Kur flet dhe kjo.Ska faj partin e ka privatizuar,do me privatizuar edhe shqiperin?????????
avatar
Anonim
USATOP Polutica dhe poliyikanet ( Jane kurva) Most thoni gje. Ebeni dot politiken .Duhet te kesh cilesi kurverie QE ta pesosh edhe Nga PARA por edhe prapa. Biznes fitimsjelles.
avatar
Anonim
Ana Me t'than mendja e ka me ter mend haaaaaa
avatar
Anonim
A Falsitet pa kufij ................
avatar
Anonim
Blenard O zot na ruj nga budallenjet
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63