Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Shtator 2017 - 22:41 | përditesuar në 22:55
​Rudina Hajdari: E nderuar qė
flas para jush si bija e Azemit
Rudina Hajdari, vajza e Azem Hajdarit, 19-vjet pas vrasjes sė babait tė saj, ka folur nė foltoren e Kuvendit tė Shqipėrisė.
 
Ajo e ka quajtur nder dhe privilegj praninė e saj nė Kuvend, duke theksuar se mosrespektimi i kėtij institucioni ėshtė mosrespektim ndaj atyre qė nuk janė sot.
 
Ajo u ndal edhe te qeveria e re, duke thėnė se ėshtė fatale pėr Shqipėrinė qė tė shkrihet Ministria e Integrimit.
 
Shkrirja e Ministrisė tė Integrimit pėr mua ėshtė gabim fatal. Do t’i shėrbente anėtarėsimit nė BE. Ju e dini se negociatat e Kroacisė pėr tė qenė nė BE zgjatėn nėntė vjet. Ministria e Integrimit do tė lehtėsonte kėtė proces. Tė flasėsh nė kėtė podium ėshtė vėrtetė privilegj. Shqipėria ka paguar njė ēmim tė rėndė pėr demokracinė. Mosrespektimi i kėtij Kuvendi ėshtė mosrespekt ndaj atyre qė nuk janė sot. Detyra jonė ėshtė tė ndėrtojmė plane mbi parime tė besueshme dhe afatgjate. Jam e nderuar qė flas sot pėrpara jush si bija e Azem Hajdarit”, tha ajo.

Mė herėt, Rudina Hajdari mori pjesė dhe nė pėrkujtimoren e Azem Hajdarit, pėrpara monumentit nė kujtim tė tij pėrpara ish-selisė sė PD.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

14 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
D A j T I Fol sot, neser dhe sa here te duash ne kuvend e ne.cdo.vend tjeter ku deshiron, por nje gje te keshe te qarte se AZM HAJDARI ka qene nje kriminel dhe hajdut pulash. Po i ngjave ketij batakciu dhe hajduti me cizme me siguri dhe tij te pret karjera sic e beri dhe babai jot trafikant .
avatar
Anonim
XXX Shko moj legene meso t lexosh
avatar
Anonim
Kosovari Ardhja e Juaj ne Kuvend,eshte ardhje e qelluar,Po, jo ne krah me vrsesin e Azemit-Babait tend.Zeri i se vertetes madheshtore er babin Tuaj-Azemin, eshte ne Kuvend e Institucione te shtetit shqiptar, po diku tjeter,jo ne ate subjekt ku je rreshtua aktualisht.
avatar
Anonim
007 Suksese moj vajz.Por baben ta vran ato qent qe ke ne krah.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63