Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Shtator 2017 - 09:31 | përditesuar në 15:25
Sherr pėr pronėn, Pėrmbaruesi:
Refik Halili goditi me grusht mjekun
Procesverbali i Pėrmbaruesit
Preza: Mė goditi dhe mė tha do tė rrjep
Reagon Halili: Ngjarja e sajuar
Presidenti i ekipit tė futbollit tė Tiranės, Refik Halili ėshtė pėrfshirė nė njė konflikt pronėsie me Krenar Prezen, tė cilin sipas Pėrmbaruesit e ka goditur me grushte.
 
Konflikti mes Halilit dhe mjekut ka ndodhur pėr motive pronėsie, pasi Krenar Preza me profesion mjek, i kishte dhėnė truallin pėr ndėrtimin e njė pallati nė bazė tė njė marrėveshje, e cila nuk ishte zbatuar nga Presidenti i Tiranės, sipas gjykatės.
 
Referuar procesverbalit tė pėrmbaruesit Baftjar Nela, bazuar te vendimi i gjykatės sė Apelit datė 14. 04. 2017, Halili duhet t’i dorėzojė Prezės 3 apartamente, 1 dyqan, 3 garazhe, kamatat e vonesės dhe njė shumė tė konsiderueshme nė euro.
 
Pas kėrkesės sė kreditorit nė 25.07.2017, sot nė mėngjes, pėrmbaruesi sė bashku me Prezėn shkuan pėr tė ekzekutuar vendimin e gjykatės.
 
Por, sipas procesverbalit tė mbajtur nga pėrmbaruesi Baftjar Nela, Refik Halili e ka goditur me grusht Krenar Prezėn.
 
Pas njoftimit policia ka mbėrritur nė vendin e ngjarjes nė Rrugėn e Dibrės, ndėrsa Krenar Preza ka depozituar kallėzimin nė polici pėr dhunė.

Krenar Preza: Mė goditi dhe mė tha do tė rrjep
Krenar Preza nė njė prononcim pėr Report Tv ka treguar versionin e tij pėr ngjarjen, ndėrsa akuzon se pėrpos dhunės e ka kėrcėnuar.
 
Duke ndjekur nė tavolinė duke diskutuar njė problem, i them kam ardhur pėr tė zbatuar vendimin e gjykatės me urdhėr tė prerė.
 
Ai fillon, “ti je kėshtu ashtu maskara. Unė do tė rrjep, do tė vas do tė var”. Unė nuk fola fare.
 
Ngrihet pastaj dhe me godet te veshi dhe pas kokė. Shyqyr qė ndodhej pėrmbaruesi i fuqishėm dhe e kapi, me goditi me grusht dhe me celular.

Erdhi policia e denoncova. Mė ka carė membranėn e veshit nga goditja
” deklaroi ai. 

Reagon Halili: Ngjarja e sajuar
I kontaktuar nga Report Tv, biznesmeni Refik Halili, ka mohuar qė tė jetė konfliktuar apo qėlluar mjekun Preza, ndėrsa thekson se kjo ėshtė njė “shpifje dhe sajesė nga ana e mjekut dhe e pėrmbaruesit”.
 
Halili nuk ka pranuar tė komentojė mė tej ngjarjen, duke pohuar se do tė jetė policia ajo qė do tė zbardhė tė vėrtetėn e kėsaj ngjarje.
 procesverbali
proces verbali
(Procesverbali)

dy.b/shqiptarja.com

4 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Petrefi Sepse ska shtet prandaj ndodhin keto gjeŕa
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 23/02/2018, VITI VIII- NR.43