Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:38 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Shtator 2017 - 17:01 | përditesuar në 21:14
TIRANE - Qeveria e re "Rama 2" ka marrė zyrtarisht detyrėn pas betimit nė Presidencė gjatė njė ceremonie tė veēantė pasditen e kėsaj tė mėrkure, ku mori pjesė dhe presidenti Ilir Meta. 

Ceremonia nisi me ekzekutimin e himnit kombėtar dhe mė pas me leximin e emrave tė kabinetit tė ri.

I pari qė u betua se "do zbatojė Kushtetutėn nė interes tė qytetarėve dhe vendit", ishte kryeministri Edi Rama i cili mė pas shtrėngoi duart me Presidentin e Republikės, Ilir Meta i cili i dorėzoi dekretin. 

Mė pas u betuan nė radhė tė gjithė ministrat e kabinetit qeveritar, duke marrė kėshtu zyrtarisht detyrėn. 

Betimi nė Presidencė vjen pas votimit nė Kuvend mėngjesin e sotėm ku qeveria dhe programi kaluan me 78 vota. 
 

(Rama dhe Meta shtrėngojnė duart)

kabineti rama rama 2 presidence
(Foto e kabinetit tė ri qeveritar me presidenin Meta)
l.q/Shqiptarja.com

14 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të Vdekje e tė gjitha Partive Kusare të datës 13 Shtator 2017 20:29

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Populli Ate do. Qe Ju te jeni te Gezuar e mos te ziheni ("gjoja") mė se nuk na hahet buka. Hallall per Zotin. Hallall!!!
avatar
Anonim
Titi Ha ha ha.....gjithe qeveria e kaloi semaforin me te kuqe per kembesoret!!!
avatar
Anonim
Vdekje e tė gjitha Partive Kusare E kuptoni O popull qė e mori Votėn tonė pėr tė na ndėshkuar ne dhe Jo Ish Ministrat ish Drejtorėt ish Presidentėt ish Guvernatorėt si psh ARDJAN KUSAR FULLANI me shokė, HAJDUTĖT e Rrugės KOMBIT,si dhe 4-5 Ministra tė PSsė si psh ARBEN HAJDUT AHMETAJ!Nuk meret me Peshqit e mėdhenjė por e fillon me Ciromkat qė kanė bėrė 5Lek jashtė Shqipėrisė dhe i kanė prurė Lekėt nė Shqipėri!Poshtė HAJDUTĖT e ShkėrLLatoKraCisė sė Degjeneruar! RROFTĖ KOMUNIZMI.VDEKJE HAJDUTĖVE dhe ILAĒE i bėfshin Lekėt e Vjedhura
avatar
Anonim
landi U betuat qe tja nxini jeten popullit Mos harroni qe te ngrini rrogat tuaja se deri tani ju kane mbajtur grate
avatar
Anonim
Xhovani Urime dhe plote suksese Qeverise Re!
avatar
Anonim
sapa Popull dele!Kur do marrim armet ti qerojme hajdutet pa dallim ngjyre qe kane marre peng shqiperine?
avatar
Anonim
Une Dele jane ata qe ndjekin Lesh e line dhe PDne. Edi eshte I vetmi kryeminister ne 25 vjet qe po perpiqet te bej dicka te hajrit.
avatar
Anonim
sapa Po perpiqet mire e the!nje vrime ne uje per 4 vjet.Ne vend numero dhe bashkepunim me hajduterine.Kush eshte vete hajdut nuk ka te drejte morale te denoje hajdutet!
avatar
Anonim
Une Shyqyr, me ne funde pame buzeqeshje, se dukej sikur po shkonim ne ceremoni mortore!!! Urime Qeverise se re! Pune dhe vetem pune. Ky popull I mencur por shm.i vuajtur meriton shm. Kujdesu z. Rama per kete popull. Te dhane shm.aq sa nuk e prisje,. Kthejua borxhin
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65