Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:27 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
13 Shtator 2017 - 12:13 | përditesuar në 16:12
Pronarėt e pallatit tė ndėrtuar prej vjehrrit tė kreut tė PD Lulzim Basha dhe tė prishur prej qeverisė nė Lungomaren e Vlorės nuk janė tė kėnaqur me dėmshpėrblimin prej 11.6 milionė euro qė qeveria i akordoi por i drejtohen Strasburgut pėr tė kėrkuar miliona tė tjera pėr pallatin e prishur nė vitin 2013.

Report Tv ka siguruar njė kopje tė padisė ku pėrfaqėsia e pronarėve kundėrshton dėmshpėrblimin me 11.6 milion euro.

Sipas padisė pretendimi i tyre ėshtė se dėmshpėrblimi me vlerėn e vendosur nga qeveria ėshtė i padrejtė dhe jo real.

Po ashtu nė padinė e tyre pronarėt e kompensuar kundėrshtojnė veprimet e Inspektoriatit Kombėtar tė ndėrtimit qė mes datave 4 dhe 8 dhjetor kryen shembjen e kompleksit me anė tė shpėrthimit tė kontrolluar.

Kėto janė pamjet e ekskluzive tė njė prej seancave zhvilluar nė Gjykatėn e Strasburgut ku nėpėrmjet pėrfaqėsuesve tė pronarėve mes tyre dhe Xhaferr Isufi vjehrri i kreut tė opozitės Lulzim Basha kanė paditur qeverinė e cila ėshtė mbrojtur nga avokatja Alma Hicka.

Gjykata e Strasburgut ende nuk ka dalė me njė vendim ndėrsa e njėjta ēėshtje ėshtė ende nė pritje tė rekursit dhe nė gjykatat shqiptare pėrkatėsisht pranė kolegjit administrativ nė Gjykatėn e Lartė.

Ky kompleks u ndėrtua me njė leje tė dhėnė nga pushteti lokal nė vitin 2010 nė qytetin e Vlorės ndėrsa nė vitin 2013 pėr interes tė zgjerimit tė rrugės dhe projektit Lungomare u shemb dhe investitorėt e banorėt qė kishin blerė prona u dėmshpėrblyen.

faksimile basha
(Padia e siguruar nga Report TV)

Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
eko Ky lajm ka qe ne maj i publikuar ne faqen e gjykates se Strasburgut (2 ore). Pse nuk e degjoni kete alamet avokate shteti qe nuk di te flase anglisht? Pse nuk i degjoni pyetjet e gjygjtareve te habitur me sjelljen e autoriteteve Shqiptare? Pse nuk e shikoni videon deri ne fund per te kuptuar se nuk eshte paguar asnje euro deri sot nga shteti Shqiptar?
avatar
Anonim
RROFTĖ ENVER HOXHA Vdekje Hajdutėve dhe Kriminelėve tē Shqipėrisė ! Ēohu ENVER HOXHA nga Varri ti varėsh nė Litar HAJDUTĖT dhe Kriminelėt bashkė me Soj dhe Sorollop ! Tani mu mbush mendja Plotėsisht qė tė gjitha Partitė nė Shqipėri janė HAJDUTĖ dhe KUSARĖ. ENVER HOXHA paska qenė burri mė i mirė i Shqipėrisė i tė gjitha Kohėrave dhe i ndrifshin Kockat sepse Hajdutėve ja u tregonte vendin pėr 24 Orė. I degdiste nė SPAĒ me punė tė detyruar nga 25 Vite e Lart , Kurse Ed Rama Hajduti meret me Ciromkat ?!!!!
avatar
Anonim
loshi Eshte vetem nje loje midis Edit dhe Lulit, o njerez pallati kushton me shume i hedhur se sa i mbaruar, kur leket e pista kalojne ne shtet eshte me kollaj te pastrohen, shperblimi i banorve nuk eshte asgje me ato qe do merren po humbi shteti gjyqin dhe deri sa te ndahen me keste te pastruara do kalojne disa vite me interes ne bankat shqiptare.
avatar
Anonim
anonim vjerri i bashes vodhi gjithe parate e veges i bleu goves shtepi ne amstedam dhe ato para jand parate e popullit qe veshi vefa e gjallica nenat me te zeza U shofshin md fare e me fis nga gjallica dhe deri te befa
avatar
Anonim
anonim Nuk ja vlen te komentosh me per asnje problem.ju kerkoni drejtesi nga rama gaboheni eshte njeriu me negativ ndaj popullit vet edhe pse ju nuk mund ta besoni se jeni te verber politikisht.jane te dyja palet bashke shahen ne parlament sa per tju hedhur hi syve.keni degjuar qe nje miliarder te mbroj shtresen e varfer te popullit une them jo por vetem te pasurit.prandaj rilindja eshte e pasur dhe do mbroj shtresen e saj hajdutet e maskarenjet.prandaj te gezohet ai qe e ka votuar.
avatar
Anonim
redi Me kete avokate shteti , we po humb gati cdo gjygj me palet kundershtare te shtetit si dhe me makinen qe do drejtoj , timonieri r ka te veshtire . Vetingu sa do te kryhet nuk do jap ate qe presin te gjithe . Fakti thjesht si ka mundesi qe nje pallat ku 3/4 e siperfawes e kishte ne det ( prone publike e oadiskutueshme ) te demshperblehet 11.4 milon dollar ? Mbi cbaze eshte v bere pagesa me parate e fukarenjve shqiptar . Te dali ai person qe firmosi kete shume astronomike dhe te sjjaroj popullin
avatar
Anonim
Politika Fukarenjve dhe njerezve te thjeshte ato dite kur u prish pallati menduan se qeveria po vendoste drjetesine.....e prish me shpenzimt e saj, paguan dhe 11 mnl euro....ka ku te veje me debillleku, ropq***** i ketyre politikaneve tane....dhe ne na e shiten per drejtesi dhe ligj....
avatar
Anonim
Harram Harram O Ed Rama qė u bėre palė me HAJDUTĖT e PDsė sepse je dhjaks dhe ke frikė nga Banditėt e PDsė! VDEKJE e HAJDUTĖVE tė Shqipėrisė! Edhe Spartak Ngjelės prandaj i bėre " bisht " dhe nuk e fute nė Qeveri sepse SPARTAKU do pėrdorte Dorė tė Hekurt ndaj Vjedhėsve tė Shtetit , tė kujtdo krahu politik qė tė ishin HAJDUTĖT! Vdekje dhe ILAĒE pėr ju dhe Familjet tuaja i bėfshi PARATĖ e Vjedhura tė Shqiptarėve.
avatar
Anonim
Pse Pse nuk vepron Policia mė tė njėjtėn mėnyrė siē vepron me "gjoja Kriminelėt " qė do bėj Verifikim dhe Sekuestrim tė Pasurive! Ky Vjerri kėtij ku i gjeti gjithė ato Miljarda LEK qė ngriti gjthė atė GRADAĒELĖ anės Detit , dhe RAMA e dėmshpėrbleu pėr prishjen e ndėrtimit?! Pse vepron Edi Rama me 2 Standarte?! Pse nuk fillojnē Sekuestrimet nga PESHQIT e Mėdhenjė, por fillojnė nga ata tė Vegjėlit ?! Ėshtė Pakti dhe Ēorba e Prishur qė EDI RAMA gatoi nė marrėveshjen me BASHŹN! PS,PD,LSI = HAJDUTĖRI
avatar
Anonim
tironsi ke bulevardi ri , i dhate nga 200 mije lek te vjetra per meter katror o legena, ketyre i jepni me miliona euro dhe prap i keni manovrat te perfitoni me shume . Kanceri ju rrenjoste thelle brenda jush
avatar
Anonim
landi Ju jeni qeveri shkerdhate si mund te paguash 11,6 milion euro per nje ndertim qe e klasifikuar si te paligjshem kurse fukarenjt i ke paguar me cmimet e vitit 1945 O plerha o legena o llumi i ketij vendi mos befshit kurre hajer
avatar
Anonim
I verteti Ore po jeni ne vete apo jo. Pallati ishte i Lul Bashes dhe jo i vjehrit te tij qe eshtw nje usbtarak i dale.ne pension dhe jeton vetwm me pensionin. Luli eshte nje delenxhi dhe mashtrues i kategorise se pare, hajdut ordiner dge na ben morai para gjithe dynjase. Ai duhet arrestuar si hajdut.me damke dhe shperdorim detyre ne vlera te medha.
avatar
Anonim
A Uroj qe strasburgu t ju jape ate qe u takon 0000000Eur
avatar
Anonim
aladini je pini o shushunja rripjani te 27 lekure ketij derr mileti, qe rri e ben sehir dhe nuk ju nxjerr zvarre nga zyrat juplera politikane dhe gjyqtar!!!
avatar
Anonim
Kot Pėr tė mijtėn herė vjen nėn dritėn e diellit se nė Shqipėri funksionon ligji i xhunglės ku i forti ha tė dobėtin. Pyetje: 1. Kush ka patur mundėsi nė 25 vjet tė bėjė 11.6 milion euro sė bashku me punė tė ndershme? 2. Po ata mijėra tė tjerė qė nuk kanė mundėsi tė shkojnė deri nė Strasburg qė iu kanė marrė me tė vėrtetė pronėn? 3. Nga taksat tona do paguhen ose mė mirė janė paguar kėto lekė? 4. Nėse ėshtė shembur do tė thotė se ishte abuziv apo jo? KOT nuk po kėrkon tė ikė populli natėn pa hėnė.
avatar
Anonim
kaqndidati per Avokat i Popullit Gjyqi eshte bere ne te njejten dite kur po zgjidhej avokati i Popullit ne Parlament, sipas marreveshjes se 17 majit Rama-Basha. ka edhe me por Shqiptarja.com nuk do t'i tregoje!!!!!!
avatar
Anonim
le hajde hajde ca po behet ja hajdutit vjen e ben pazare hollandezi dhe don dhe shperblim nuk e kam kuptur se si vazhdon akoma nasha te zhvasi njerezit
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Historia e Griseldit, pėr njė ėndėrr duhet tė ngulmosh 4 herė
Hoxha: Vettingu “ok” ndëshkoni drejtorat mos i bëni amnisti
‘5 Pyetjet’ Paloka: SHBA-BE na kėrcėnuan qė tė hyjmė nė zgjedhje
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 24/09/2017, Viti VII - NR.226