Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:44 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Shtator 2017 - 13:37
Me të zeza në Kuvend, historia
tronditëse e deputetes së PS
Ajo gjeti forcë për ecur përpara, pavarësisht se jeta e rrëzoi dhe gjunjëzoi. Vetëm pak kohë më parë, një aksident tragjik i mori njerëzit më të dashur të familjes, djalin dhe vëllanë. E ndërsa tashmë ajo ngjit shkallët e Parlamentit për të përfaqësuar qytetarët dhe për të dhënë një mesazh të fortë, se duhet të shohësh përpara, edhe nëse rrugës mund të humbasësh gjëra tepër të rëndësishme.

Bëhet fjalë për deputeten e Partisë Socialiste në Lushnje, e cila tërhoqi jo pak vëmendje në seancat e para të këtij sesioni parlamentar, ku u shfaq e veshur në të zeza. Tatjana Piro është gruaja e hekurt, që gjen forcën të vazhdojë jetën dhe të dëgjojë hallet e qytetarëve, edhe pse mbart mbi supe plagë mjaft të rënda.

Një aksident tragjik i mori asaj djalin dhe vëllanë, çka bëri që deputetja të mbajë “petkun” e zi edhe në sallën e Parlamentit. Fotoja është publikuar nga Agim Rama, i cili jep dhe një mesazh të shkurtër, teksa e cilësoi atë një nënë me shumë dhimbje.

“Adelina Rista me deputeten e Lushnjes Tatiana Piro, një nënë me shumë dhimbje nga fatkeqësitë e jetës. Urimë në mandatin e parë dhe ngushëllime të sinqerta”.

Redaksia Online
D.Ç./Shqiptarja.com

10 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Ss Ngushellime familjes.Ju lutem moes degjeneroni ne komentime..Komenti eshte i lire ste detyron njeri.Fatkeqesite jane fatkeqesi me faj ose pa faj,mos i ndodht njeriu.
avatar
Anonim
Leke Ngushellime zonjes .meqe keni marre guximin per te hyre ne parlament ngrie pak zerin per rregullat e qarkullimit .edhe po te jete e mundur patendat qe nga viti 1991 e deri me sot . Te kalojne edhe nje here teorine .sepse nuk po zbatohet ne shqiperi.
avatar
Anonim
taraboshi mua nuk me djek por ne jeten teme nuk merrem me kausha si ti,as nuk jam ai qe merrem me viktima as me ty si viktim qe je,sa per injorant shife e shkruaje vete ti,se eshte emri jot e me ta hjek duhet me te gjet emer tjeter,persh
avatar
Anonim
Arber O ti kaush taraboshi emrin ma ka vene nena e baba dhe skam nevoje me perdor pseudonime alla taraboshi e kurveleshi, dhe sic duket keni pak probleme me perceptimin e fjaleve, injorant i hekurt, cfar thash une? Nuk aludova qe edhe njerzit e kesaj zonje jane te tille, thjesht pyeta dhe dhashe mendimin dhe perceptimin tim per njerzit ne politiken sot, por ty sic duket te djeg diku dhe ndaj flet.
avatar
Anonim
Alban Arber eshte i vertet konstatimi yt po aq sa i vertete eshte qe femrat ne politike jane sa per te plotesuar numrin me perjashtim te atyre qe kane bere para tipi Arta Dade, Majlinda Bregu. Me vjen keq qe njerzit vazhdojne te ofendojne pershkak te politikes njerz te tjere thejsht pa i njohur.Turp ne 2017 te ndodhe kjo kur dihet qe politika po thith gjakun njerezve ne pergjithsi pa dallim ngjyre....
avatar
Anonim
agran kjo femer esht e degjenerum dhe mir ti behet ketyre cameve .
avatar
Anonim
Taraboshi Ngushellime zonje e nderuar, ndersa ti Arber nderro pseudnimin,mos shkruaj poshtersi te tipit berishoviē me ate emer,edhe ju te gazetes me ate emer asi shkerdhatacionesh mos i postoni
avatar
Anonim
Arber Po si i humben djali dhe vellai, pse ska ndonje lajm per to se kur jane te aferm te politikes nuk para dalin ne lajme qe familjaret vrane e theren dhe nuk i degjon njeri. Degiohen vetem ato qe kapen me presh ne duar.
avatar
Anonim
komentuesi Kane vdekur ne aksident ore zoteri dhe kur vdiqen zonja ne fjale ska qene deputete. Vertete nje grua e hekurt
avatar
Anonim
Arber Po mund te kene vdekur ne aksident, por a ishin me 240 km/h, ne krahun e kundert, pa rrip sigurimi dhe me makine me targa fallco? Keto jane pyetjet, se cuditerisht qenkemi kaq sensibel sot, nqs ato kane qene ne rregull por vdiqen per fajin e dumdumit qe policia e lejon te futet ne autostrade apo se firma nuk e ka bere rrugen sic duhej pa rregulla sigurie apo ndricimi apo shenjat dalluese ateher kjo zonja ti mesoje nga vetja ne radhe te pare dhe kauze ta beje qe te permirsohen kushtet e rruges.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Kryemadhi: Protesta e 27 janarit maja e ajsbergut, Rama do ikė
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38