Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet Nga Dricim Caka
13 Shtator 2017 - 13:58 | përditesuar në 14:32
Grupet kriminale, ja si do tė
sekuestrohen vilat dhe makinat
Policia e Shtetit do tė verifikojė nė terren tė gjithė pasuritė e personave qė dyshohet se kanė ardhur nga pjesėmarrja nė grupe kriminale.
 
Burime nga Policia e Shtetit sqaruan pėr Report TV se nė sitėn e kontrolleve janė vilat, apartamentet, bizneset dhe makinat e ēdo personi qė ka tė dhėna se ka qenė tė pėrfshirė nė trafik droge, prostitucion, apo krime tė tjera.
 
Kjo ėshtė e njėjta metodologji qė ndjek Guardia di Financa nė Itali nė luftė me krimin e organizuar.
 
Tė dyshuarve do t’ju shkohet nė shtėpi dhe do tė pyeten se si kanė arritur tė ndėrtojnė vila luksoze, si kanė ngritur bizneset dhe ku i kanė gjetur tė ardhurat pėr tė blerė makina qė kushtojnė mė shumė se 50 mijė euro.
 
Vlerat e kėtyre pasurive, Policia do ti krahasojė me ēmimet e tregut. Menjėherė sapo tė krijohet dyshimi se kėto pasuri kanė si burim tė ardhurat nga krimi, atėherė do tė bėhet sekuestrimi paraprak, ndėrkohė qė dosjet i ēohen Prokurorisė sė Krimeve tė Rėnda pėr hetim.
 
Deri mė tani Policia ka sekuestruar pasuri me vlerė 2.5 milionė euro, ku pėrfshihen 8 apartamente, 15 makina, 9 biznese dhe 1 vilė. Pasuritė e sekuestruara ndodhen nė Tiranė, Vlorė, Lezhė dhe Berat.
 
Vlera e pasurive tė sekuestruara ditėt e fundit
400 mijė euro vlera e 8 apartamenteve
1 milionė euro vlera e 9 bizneseve
200 mijė euro vlera e njė vile
900 mijė euro vlera e 15 makinave
Totali: 2.5 milionė euro

 
Policia nuk i ka bėrė publik emrat e personave qė kanė nė pronėsi kėto pasuri, kjo edhe pėr faktin se do tė jetė Prokuroria e krimeve tė rėnda e cila do tė vendosė nėse do tė ēojė para gjykatės kėta individė.
 
Pritet qė nė ditėt nė vijim tė tjera pasuri do tė sekuestrohen, ku pėrfshihen vila,apartamente dhe biznese nė Durrės, Fier, por edhe nė Elbasan. Ky operacion drejtohet nga numri 1 i policisė shqiptare Haki Cako.
 
 dy.b/shqiptarja.com

3 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Media Si e gjejme nje kontakt te Haku Cakos? Email a tel
avatar
Anonim
lushjnjari amon e loni jeni njehere ketu ne lushnje e i shikoni biznezet e metha si jan bo miljonera nga ajo qe nuk paguajn takse e tjera ,, ,,amoe o edi se je bo i gjat si plepi... prandaj te besoj dhe mileti ;; meduket mbas votash e bo si lepri.... bo pra nje sen dridhe kete vend.. e futi ne burg keta qent,,
avatar
Anonim
Faik 2 Pastaj Konfiskimi duhet tė filloj nga ARDJAN KUSAR FULLANI dhe ish Ministra ish Drejtorė ish President, nga Thesari i Shtetit nė KRRABĖ ku u Grabitėn 1.500 Tonelata FLORI Monedha dhe Kallėpe , duhet tė filloj nga Njerėzit e Drejtėsisė qė kanė nga 10 Pallate dhe me dhjetra Restorante e HOTELE dhe Pretendojnė qė pasurinė ja u ka bėrė Gruaja sikur Gratź e tyre kanė punuar nė Burdello pėr 10-20 Vjet!!!! Filloje nga KOKA O EDI RAMA , jo nga Peshqit e Vegjėl,sepse ke pėr tė dėshtuar shumė shpejt!
avatar
Anonim
e drejiti po per ata bizneze qe qan kaq vite qe nukpaguajn takse dhe sigurimrt shoqerore dhe jan bo superbosa i bohet? julutem pergjigje
avatar
Anonim
Faik Shumė DAKORT !Policia do ti kallėzoj tē gjithė kėta Kriminelė tek Gjykata e Krimeve tė Rėnda?! Jam shumė Konfuz?! Po atje kush do ti Gjykoj kźta Kriminelė?! Po ēfarė po bźn O Edi Rama?! Kriminelėt mė tė rrėzikshėm me Kollare qė kanė Grabitur Miljarda do gjykojnė Kriminelėt e vegjėl qė janė marrė me Vjedhje Prostuticion apo me Drogė jashtė Vendit?! Ore Problemi i Shqiptarėve ėshtė Toleranca ZERO ndaj Korrupsionit nėpėr Ministri dhe Drejtori sepse kanė efekte direkt tek Xhepat e Qytetarėve.
avatar
Anonim
Asd Po Kush do ta drejtoje vendin pasandaj?
avatar
Anonim
XXX Iniziativ shum e bukur po te ishte per te gjith njelloj por kam shum pak besim sepse te gjith kriminelet i kan njerzit e vet ne parlament dhe kan hapur biznese per te justifikuar te gjitha..
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 23/02/2018, VITI VIII- NR.43