Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Shtator 2017 - 15:35 | përditesuar në 16:06
Tiranė, sekuestrohen 3 mina me
telekomandė, kapen 2 autorėt
TIRANĖ - Tre mina me telekomandė janė sekuestruar nga Policia e Tiranės. Nė njė operacion tė koduar “Explosion”, uniformat blu kanė gjetur nė njė makinė tip Volsvagen njė ēantė me mina.

Nė pranga kanė rėnė 24-vjeēari Jurgen Muho dhe 19-vjeēari Eraldo Katroshi.

Dy tė rinjtė ishin duke lėvuzur me makinė nė rrugėn Teodor Keko nė kryeqytet, kur Policia ka ndėrhyrė befasisht dhe ka gjetur 3 minat, tė cilėt ishin tė lidhura me njė telefon Nokia.

Burime nga Policia e Tiranės thanė pėr Report Tv se minat ishin pėrgatitur pėr tu shitur tek persona tė tjerė. Kėto mina pėrdoren shpesh nė shpėrthime qė ndodhin poshte makinave apo objekteve tė tjerė.

Sipas Policisė struktura e minave ishte e mirėmenduar, pasi menjėherė sapo binte zilja e celularit ndodh shpėrthimi. 19-vjeccari Eraldo Kataroshi ėshtė njė emėr i njohur pėr Policinė apasi mė herėt ėshtė dėnuar pėr veprat penale “Vjedhje”, “Moskallėzim krimi”, si dhe “largim nga vendi i vuajtjes sė dėnimit”.

Uniformat blu po hetojnė lidhjet qė mund tė kenė Jurgen Muho dhe Eraldo Kataroshi me persona tė tjerė tė cilėt kanė prodhuar minat.

Ata janė pyetur se kujt do tja shinin minat, por deri mė tani kanė refuzuar tė japin detaje pėr Policinė.

dy.b/shqiptarja.com
 

14 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Qytetari Ce zgjati me keto fytyra anti njerzore coni te vendi,perdorni hunin dhe drurin te kalben ne burg keto qena.Enveri i fuste ne burge dhe i debonte nga Tirana dhe keto pisa keshtu e duan .Asnje lloje meshire per keto kriminel pa shpirt,keto duhen trajtuar si ata qent rrugac te pazarit Oponjoni puplik medja cilido duhet te ngrihet ne kembe kunder ketyre flliqesireve,qe perpara nuk falin nen dhe baben e tyre .
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63