Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:08 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Metronews
14 Shtator 2017 - 07:08 | përditesuar në 16:16
Horoskopi pėr datėn 14 shtator
ēfarė parashikojnė yjet pėr ju sot
Mėsoni si parashikohet tė jetė fati juaj pėr ditėn e sotme.

DASHI 
Mundėsia pėr tė pėrfunduar me sukses kontrata tė favorshme pune sot ėshtė e madhe, sidomos nė qoftė se ndiqni intuitėn tuaj dhe sugjerimet qė ju jep Hėna gjatė mėngjesit. Nė sektorin profesional do tė jeni mė tė disponueshėm e tė kujdesshėm se zakonisht ndaj partnerit dhe personave qė keni pėr zemėr.
 
DEMI
Sot do tė ndiheni mjaft nervozė si shkak i Diellit, Hėnės dhe Marsit nė kundėrshtim. Edhe marrėdhėniet sentimentale mund tė pėsojnė njė krizė, si shkak i kėtyre ndikimeve negative. Gjithsesi mos e humbisni qetėsinė, sepse problemet dhe tensioni do tė zhduken si njė flluskė sapuni nė pak ditė. Nė qoftė se e shikoni veten nė vėshtirėsi, kėrkojuni ndihmė miqve ose familjarėve.
 
BINJAKET
Bėni projekte tė mėdha, sepse ky ėshtė njė moment i jashtėzakonshėm dhe jo vetėm pėr mundėsitė e mira qė do ju paraqiten, por edhe pėr qartėsinė nė mendime dhe mėnyrėn e shkėlqyer organizative nė punė. Nė sferėn sentimentale do tė diskutoni mbi disa gjėra, por mė pas tėrheqja fizike do t’i vėrė nė vend kėto konflikte.
 
GAFORRJA
Jeta profesionale sa vjen e vėshtirėsohet, kėshtu juve do ju duhet tė punoni shumė pėr tė pėrfunduar me sukses detyrat e ngarkuara. Lajme tė mira vijnė edhe nė sektorin sentimental, ku mbrėmja do ju ofrojė momente romantike, tė cilat do t’i shijoni nėn shoqėrinė e njeriut tė zemrės.
 
LUANI
Diēka do ju pengojė tė pėrfundoni me sukses njė biznes tė favorshėm, gjithsesi fati ėshtė nė anėn tuaj. Mundohuni ta konsideroni gjithēka me objektivitet. Me Afėrditėn nė anėn tuaj, sektori i dashurisė do ju dhurojė momente tė kėndshme. Kushtojini mė shumė kohė familjes dhe administroni mė mirė tė ardhurat tuaja.
 
VIRGJERESHA
Hėna nė kundėrshtim nuk ju lejon ta filloni mirė ditėn e sotme: tregoni kujdes nė gjėrat qė thoni dhe nė sjelljen tuaj. Nuk do tė mungojnė tensione e pakėnaqėsi nė shtėpi, edhe pse paqja do tė kthehet sė shpejti. Tensionet nė ēift mund tė shpėrthejnė si shkak i sjelljes sė pazakontė qė po mbani karshi partnerit.
 
PESHORJA
Pėrpikmėria dhe saktėsia duhet tė jenė rregulli qė duhet tė ndiqni nė qoftė se nuk dėshironi tė humbisni mundėsitė qė keni pėr tė arritur rezultate tė kėnaqshme. Duke filluar qė sot, Saturni kalon nė shenjėn tuaj, duke ju detyruar t’i jepni njė kuptim mė autentik dhe tė thellė jetės. Siguria nė vetvete do t’ju ndihmojė pėr tė zgjidhur shumė situata konfuze.
 
AKREPI
Konfigurimet e favorshme nė qiellin tuaj do t’ju ndihmojnė tė kaloni ēdo vėshtirėsi qė do tė hasni nė rrugėn tuaj drejt suksesit. Duhet tė tregoheni tė shpejtė nė propozimin e njė projekti pune, sepse edhe pėr pak kohė, Hėna do tė jetė nė favor me shenjėn tuaj. Kush ėshtė i dashuruar mund tė kalojė njė mbrėmje romantike nė intimitet total me partnerin.
 
SHIGJETARI
Disa tensione nė sektorin profesional do tė shuhen falė sjelljes suaj paqėsore. Brenda mureve tė shtėpisė as ju dhe as familjarėt tuaj nuk do tė jenė nė humorin e duhur, kjo ndoshta vjen si shkak i Hėnės nė kundėrshtim. Pėr fat, nė dashuri, me Afėrditėn nė favor do tė pushtoni zemrėn e njė personi qė ju intereson.
 
BRICJAPI
Keni shumė raste pėr tė shfaqur aftėsitė tuaja profesionale, do tė shikoni se si do tė realizohen idetė tuaja mė tė guximshme dhe do tė propozoni me energji inovacione. Po dashuria? Jeta nė ēift gjatė kėtyre ditėve ėshtė njė parajsė e vėrtetė, sidomos nė qoftė se keni lindur nė janar. Nė mbrėmje, Saturni kalon nė shenjėn tuaj: mund tė bėni programe pėr tė ardhmen ose tė merrni vendime tė rėndėsishme.
 
UJORI
Pėrfitimi i njė shume tė papritur do t’ju vlejė pėr tė bėrė njė udhėtim nė fundjavė, pėrveē kėsaj, borxhe tė vogla mund tė mbulohen me lehtėsi. Pėr sa i pėrket dashurisė, qielli juaj do tė tregohet i mirė karshi jush: komunikim, mirėkuptim e tėrheqje fizike do tė jenė pikat tuaja mė tė forta nė marrėdhėnien sentimentale.
 
PESHQIT 20
Njė situatė yjore e shkėlqyer do t’ju lejojė tė sistemoni njė ēėshtje personale ose profesionale, tė lėnė pezull prej kohėsh. Le tė flasim pėr dashurinė: nga njė takim i rastėsishėm mund tė lindė njė miqėsi e kėndshme, e cila mė vonė do tė kthehet nė dashuri. Ju presin ēaste tė bukura me miqtė tuaj dhe raste pėr t’u argėtuar, tė cilave nuk mund t’i thoni jo.

Redaksai Online
J.Sh Shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Historia e Griseldit, pėr njė ėndėrr duhet tė ngulmosh 4 herė
Hoxha: Vettingu “ok” ndëshkoni drejtorat mos i bëni amnisti
‘5 Pyetjet’ Paloka: SHBA-BE na kėrcėnuan qė tė hyjmė nė zgjedhje
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 24/09/2017, Viti VII - NR.226