Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:59 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
14 Shtator 2017 - 08:36 | përditesuar në 08:38
Pacolli sot nė Tiranė, takohet me
Metėn, Ramėn e Ditmir Bushatin
Zėvendėskryeministri i parė dhe ministri i Jashtėm i Kosovės, Behgjet Pacolli do tė vizitojė sot Shqipėrinė.
 
Pacolli nė Tiranė do tė takohet sot me Presidentin Meta, kryeministrin Rama, me ministrin e Jashtėm, Ditmir Bushati, por edhe me zyrtarė tė tjerė.
 
Nė qendėr tė bisedės mes Pacollit dhe zyrtarėve tė lartė tė shtetit shqiptar do tė jetė thellimi i bashkėpunimit mes dy vendeve dhe lobimi pėr integrimin e Kosovės nė institucionet ndėrkombėtare.
 
Ashtu si Shqipėria, edhe Kosova e formoi kabinetin pak ditė mė parė pas krizės institucionale pėr disa javė.
 

dy.b/shqiptarja.com

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Kruhem Shqipetaret ne TE dyja anet e kufirit po drejtohen Nga TE pa zgjedhurit Nga horrat dhe hajdutet. Vetem JESUS MUND TE VERE DREJTESI. NE GJUNJE PERPARA KRISHTIT PER NJE TE DITE TE RE .
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38