Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Shtator 2017 - 09:08 | përditesuar në 09:30
Elbasan, shpėrndanin drogė
policia arreston 2 dy tė rinj
Dy persoan, tė dyshuar si shpėrndarės tė lėndės narkotike u arrestuan nga policia ditėn e sotme nė Elbasan, ndėrsa u sekuestruan edhe  2 kg kanabis.

Arrestimet erdhėn si pasojė e finalizimit tė operacionit tė koduar  “Shpėrndarėsit”, ndėrsa nė pranga ranė Bulent Luniku, 22 vjeē banues nė Elbasan dhe Ambri Sinakoli, 22 vjeē banues po nė Elbasan.

Arrestimi i tyre, u bė pasi nė Lagjen “Visarion Xhuvani”, nė rrugėn “Qamil Guranjaku” gjatė kontrollit tė nė automjetin tip “BMĖ” tė drejtuar nga Bulent Luniku, nė sediljen e pasme tė kėtij automjeti, grupi hetimor ka gjetur dhe sekuestruar 2 kg kanabis, njė pjesė e paketuar me letėr natriban dhe njė pjesė e ndarė nė doza tė vogla gati pėr shitje.

Gjithashtu nė cilėsinė e provės materiale u sekuestruan:
2 telefona celularė tė markave tė ndryshme, si dhe automjeti ku u gjet lėnda narkotike e dyshuar “Cannabis Sativa”
Materialet i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Elbasan pėr veprime tė mėtejshme pėr veprėn penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikėve, e kryer nė bashkėpunim”


Njoftimi i plotė i policisė
Elbasan
Finalizohet operacioni policor i koduar “Shpėrndarėsit”
Goditen dy shpėrndarės tė lėndės narkotike.
Arrestohen nė flagrancė dy shtetas
Sekuestrohen 2 kg lėndė narkotike e dyshuar Cannabis Sativa, automjeti dhe dy telefona celularė.
Njė pjesė e lėndės narkotike e ndarė nė doza gati pėr shitje.
Nė vijim tė punės pėr rritjen e parametrave tė sigurisė, kontrolleve tė ushtruara pėr kapjen e personave me rrezikshmėri kriminale, apo tė shpėrndarėsve tė lėndėve narkotike, si dhe mbi bazėn e informacioneve tė marra nė rrugė operative, Specialistėt e Seksionit pėr Hetimin e Narkotikėve, nė bashkėpunim me Specialistėt e Sektorit pėr Hetimin e Krimeve tė Rėnda, nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Elbasan, finalizuan me sukses operacionin e koduar “Shpėrndarėsit”.
Nė kuadėr tė kėtij operacioni, u bė arrestimi nė flagrancė i shtetasve:
Bulent Luniku, 22 vjeē banues nė Elbasan
Ambri Sinakoli, 22 vjeē banues nė Elbasan
Arrestimi i tyre, u bė pasi nė Lagjen “Visarion Xhuvani”, nė rrugėn “Qamil Guranjaku” gjatė kontrollit tė ushtruar nė automjetin tip “BMĖ” tė drejtuar nga shtetasi Bulent Luniku, nė sediljen e pasme tė kėtij automjeti, grupi hetimor ka gjetur dhe sekuestruar nė cilėsinė e provės materiale:
2 kg lėndė narkotike e dyshuar Cannabis Sativa, njė pjesė e paketuar me letėr natriban dhe njė pjesė e ndarė nė doza tė vogla gati pėr shitje.
Gjithashtu nė cilėsinė e provės materiale u sekuestruan:
2 telefona celularė tė markave tė ndryshme, si dhe automjeti ku u gjet lėnda narkotike e dyshuar “Cannabis Sativa”
Materialet i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Elbasan pėr veprime tė mėtejshme pėr veprėn penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikėve, e kryer nė bashkėpunim”, parashikuar nga neni 283/2 I Kodit Penal.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

 

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15