Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Shtator 2017 - 09:40 | përditesuar në 10:03
​Vlorė, goditi punonjėsin e
pyjores, nė kėrkim 43-vjeēari
VLORĖ- Njė 43-vjeēar nė Vlorė ėshtė shpallur nė kėrkim nga policia pasi dyshohet se ka goditur me automjet inspektorin e pyjeve.

Sipas policisė 43-vjeēari me inicialet L.S., banues nė fshatin Babicė ,Vlorė, ėshtė kapur nga shėrbimet e inspektoriatit tė mbrojtjes sė pyjeve duke prerė pemė nė fshatin Rexhepaj.

Pasi ėshtė diktuar ai ka ushtruar dhunė ndaj inspektorit tė pyjeve dhe e ka goditur atė me makinė gjatė largimit nga vendi.

Gjatė njė kontrolli qė ėshtė ushtruar nė banesėn e t L.S., janė gjetur nga policia njė stivė e konsiderueshme lėnde drusore, e cila u sekuestrua nė cilėsinė e provės materiale nga ana e policisė.

Policia po vazhdon punėn pėr kapjen dhe vėnien pėrpara pėrgjegjsisė ligjore tė 43-vjeēarit.

Materialet u referuan nė Prokurori pėr veprat penale “Prerja e paligjshme e pyjeve” dhe “Dėmtime tė tjera me dashje”.

dru zjarri policia
 (Stiva me dru qė u gjet nga policia nė shtėpinė e 43-vjeēarit)

Njoftimi i plotė i policisė:
Vlorė
 
Ushtron dhunė fizike ndaj inspektorit tė mbrojtjes sė pyjeve si edhe largohet nga vendi i ngjarjes pasi konstatohet duke ushtruar veprimtari tė kundėrligjshme tė prerjes sė pyjeve !
 
Shpallet nė kėrkim nga policia !
Policia ka bėrė shpalljen nė kėrkim tė shtetasit:
L.S., 43 vjeē, banues nė fshatin Babicė ,Vlorė,
Shtetasi i lartėpėrmendur mė datė 13.09.2017 ėshtė konstauar nga shėrbimet e inspektoriatit tė mbrojtjes sė pyjeve duke prerė njė sipėrfaqe tė konsiderueshme me lėndė drusore nė fshatin Rexhepaj.
Nė momentin e konstatimit, shtetasi i shpallur nė kėrkim, ka ushtruar dhunė ndaj inspektorit tė pyjeve si edhe e ka godituar atė me automjet, gjatė largimit nga vendi i ngjarjes.
Gjatė njė kontrolli qė ėshtė ushtruar nė banesėn e shtetasit L.S., jane konstatuar nga policia njė stivė e konsiderueshme lėnde drusure, e cila u sekuestrua nė cilėsinė e provės materiale nga ana e policisė.
Policia po vazhdon punėn pėr kapjen dhe vėnien pėrpara pėrgjegjesisė ligjore kėtė shtetas.
Materialet u referuan nė Prokurori pėr veprat penale “Prerja e paligjshme e pyjeve” dhe “Dėmtime tė tjera me dashje”, parashikuar nga nenet 205 dhe 90 tė Kodit Penal.

dru zjarri policia
  (Stiva me dru qė u gjet nga policia nė shtėpinė e 43-vjeēarit)

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

 

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40