Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Shtator 2017 - 10:19 | përditesuar në 11:00
Shansi i fundit pėr Ballistin, dosja
tek ministri kroat i Drejtėsisė
Tifozi i “ēmendur” i kombėtares, Ismail Morina, duket se ka nėj tjetėr shpresė pėr tė mos u ekstraduar nė Serbi.

Mėsohet se nė zyrėn e ministrit kroat tė Drejtėsisė, Drazen Boshnjak, ka shkuar dosja e Ismail Morinės pėr ekstradimin nė Serbi.

Dosja ka shkuar nė dorė tė  Boshnjak njė ditė mė parė, ndėrsa duket se fati i Ballistit ėshtė tashmė nė dorė tė tij.

Sipas burimeve pėr Shqiptarja.com shanset pėr ekstardim drejt Serbisė janė tė pakta, por gjithsesi duhet pritur dy javė pėr tė parė atė qė do tė vendosė Boshnjak.

Morina u arrestua nė Kroaci nė bazė tė njė urdhėr-arresti nga Beogradi pėr ngritjen e e dronit me flamurin “Autokton” nė ndeshjen Shqipėri-Serbi mė 14 tetorė tė vitit 2014.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 17/12/2017, VITI VII- NR.298