Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
14 Shtator 2017 - 10:38 | përditesuar në 11:23
Pasuritė e veprimtarive kriminale
policia blen tre mjete tė reja
Policia e Shtetit ka blerė tre automjete tė reja nga fondet e konfiskuara qė rrjedhin nga veprimtaria kriminale. Policia i kaloi sot Strukturave tė Hetimit tė Krimit Ekonomik e Financiar dhe Aseteve Kriminale tre automjetetet e reja.

Uniformat blu bėjnė me dije se kėto mjete janė njė ndihmė nė punėn e kėtyre strukturave, nė gjetjen, sekuestrimin me qėllim konfiskimin dhe rikuperimin tek viktimat e krimit tė aseteve kriminale, si dhe pėr zhvillimin e sitemit tė drejtėsisė. 

Ky ėshtė njė motiv pėr strukturat e Hetimit tė Krimeve dhe Aseteve Kriminale, nė kuadrin e programit tė Qeverisė, prioriteteve tė Policisė sė Shtetit dhe zbatimit tė planit tė masave “Vjeshtė 2017”, pėr “Goditjen e grupeve dhe aseteve kriminale” dhe "Forcimin e rendit dhe sigurisė", duke synuar t'i heqim krimit mjetet dhe qėllimin kryesor tė tij financat, dhe t'i pėrdorim ato pėr kompensimin e viktimave tė krimit dhe zhvillimin e forcimin e strukturave tė zbatimit tė ligjit dhe Sistemit tė Drejtėsisė.

makinat per policine

Redaksia Online
D.Ē./Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Historia e Griseldit, pėr njė ėndėrr duhet tė ngulmosh 4 herė
Hoxha: Vettingu “ok” ndëshkoni drejtorat mos i bëni amnisti
‘5 Pyetjet’ Paloka: SHBA-BE na kėrcėnuan qė tė hyjmė nė zgjedhje
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 24/09/2017, Viti VII - NR.226