Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:05 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Shtator 2017 - 10:53 | përditesuar në 11:03
Vlorė, ndalohen dy persona tė
shpallur nė kėrkim, arrestohet 1 tjetėr
Dy persona tė shpallur nė kėrkim janė ndaluar nga policia ditėn e sotme nė Vlorė, ndėrsa ėshtė arrestuar edhe njė person tjetėr.

Policia ka ndaluar nė Tiranė Flamur Pecaj, 47 vjeē, banues nė Vlorė, i cili rezultonte nė kėrkim si autori i njė sasi tė konsiderueshme droge qė u gjend nė nė lagjen “Ujė i
Ftohtė”, Vlorė, nė njė banesė nė datėn 04.09.2017.

Ėshtė ndaluar gjithashtu edhe Kristo Poēaj, 25 vjeē, banues nė Mekat, Vlorė, pasi ishte shpallur nė kėrkim pėr veprėn penale “Krijimi i turmave tė armatosura”.
 
Ndėrsa forcat policore arrestuan 63-vjeēarin Niko Danaj, pasi u kap duke drejtuar mjetin nė mėnyrė tė parregullt.
 
Njoftimi i plotė i policisė:
Vlorė, Policia :
Kapen dhe ndalohen nga policia dy shtetas tė shpallur nė kėrkim, si edhe arrestohet njė tjetėr pėr drejtim mjeti nė mėnyrė tė parregullt !
Policia ka ndaluar shtetasit:
Flamur Pecaj, 47 vjeē, banues nė Vlorė.
Nga ana e efektivėve tė DVP Vlorė nė bashkėpunim me strukturat e Komisariatit tė Policisė Nr.1, nė Tiranė ėshtė bėrė e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit tė lartėpėrmendur tė shpallur nė kėrkim policor, pėr ngjarjen e datės 04.09.2017, ku nė lagjen “Ujė i Ftohtė”, Vlorė, nė njė banesė, , u sekuestruan njė sasi e konsiderueshme lėndė narkotike Cannabis Sativa.
Materialet i kaluan Prokurorisė pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė Vlorė, pėr veprime tė mėtejshme proceduriale.
Kristo Poēaj, 25 vjeē, banues nė Mekat, Vlorė.
Ndalimi i kėtij shtetasi ėshtė bėrė i mundur pasi ka rezultuar i shpallur nė kėrkim policor nga DVP-Gjirokastėr, pasi Prokuroria pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė Gjirokastėr ka nxjerė Urdhėrin e Ndalimit Nr. 860 datė 12.09.2017, ndaj tij pėr veprėn penale “Krijimi i turmave tė armatosura”, parashikuar nga neni 233/a tė Kodit Penal.
Shtetasi i ėshtė dorėzuar DVP Gjirokastėr pėr procedura tė mėtejshme.
Niko Danaj, 63 vjeē, banues nė Vlorė.
Ky shtetas ėshtė konstatuar nga shėrbimet e qarkullimit rrugor nė rrugėn “Pavllo Flloko”, duke drejtuar automjetin nėn efektin e pijeve alkoolike.
Materialet u referuan nė Prokurori, ndaj tij, pėr veprėn penale “Drejtimi i automjetit nė mėnyrė tė parregullt”.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

 

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40