Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:05 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport nga Andi kapxhiu
14 Shtator 2017 - 11:09 | përditesuar në 11:59
Katėr pikėt nuk bėjnė punė 
Shqipėria humb 3 vende nė FIFA
4 pikėt e marra nė dy ndeshjet me Lihtenshtejnin dhe Maqedoninė nuk e kanė ndihmuar Kombėtaren qė tė fitojė pozicione nė renditjen e FIFA-s.

Shqipėria mban vendin e 66-tė nė FIFA nė renditjen e muajit shtator duke humbur 3 pozicione nga muaji i kaluar. 551 pikė ka grumbulluar skuadra e Panuccit 32 mė pak se njė muaj mė parė.

Dy rezultate pozitive dhe zbritje nė renditjen e FIFA-s duket paksa paradoksale por kjo shpjegohet me faktin se edhe skuadrat e tjera qė renditeshin afėr kuqezinjve kanė zhvilluar ndeshje duke siguruar pikė nė klasifikimin e pėrgjithshėm.

Sa i takon renditjes sė skuadrave tė tjera pjesė e grupit G kualifikues Spanja qė kryeson ėshtė ajo qė mban pozicionin mė tė mirė nė vend tė 11-tė. Iberikėt kanė fituar dy ndeshje por as kjo nuk ka shėrbyer pėr tė fituar ndonjė pozicion.

spanje

Italia ka pėsuar rėnie me 5 vende duke u pozicionuar nė vend tė 17-tė. Izraeli ka humbur 12-tė pozicione dhe mban vendin e 82-tė.

Pėrmirėsimin mė tė madh e ka pasur Maqedonia qė ka fituar 32 pozicione duke u ngjitur nė vendin e 103-tė .Kosova vijon rėnien e lire duke humbur edhe 4 pozicione dhe renditet e 184-ta.

Renditjen e FIFA-s e kryeson Gjermania qė zbret nga froni Brazilin ndėrsa nė vend tė tretė ėshtė Portugalia qė fiton 3 pozicione.

gjermani

renditja fifa

spanja

renditja fifa

renditja fifa

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40