Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:10 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Politike
14 Shtator 2017 - 11:18 | përditesuar në 17:00
Zgjedhjet nė PS nisin nė 15 shtator
kush s’mund tė kandidojė/ Kriteri
PDF/ Vendimi i plotė i Asamblesė
Report Tv ka zbardhur vendimet e mbledhjes sė Asamblesė sė PS nė fund tė muajit gusht.
 
Asambleja vendosi qė nga 15 shtatori deri nė 30 tetor tė zhvillohen zgjedhjet vendore nė Partinė Socialiste, ndėrsa konstituimi i Kėshillave Socialistė nga 1-15 nėntor.
 
Gjatė zgjedhjeve do tė bėhet edhe njė analizė e gjatė pėr rezultatin e zgjedhjeve tė 25 qershorit nė cdo degė tė Partisė Socialiste.
 
Kryetarėt aktualė nuk do tė lejohet qė tė kandidojnė nė rastet kur rezultati i 25 qershorit, ishte mė i ulėt se zgjedhjet paraardhėse.
 
Kandidatėt pėr kryetar duhet tė kenė tė paktėn njė vit pjesė e PS tė anėtarėsuar, ndėrsa pėrpos tij do tė zgjidhet edhe sekretari.
 
Organizimi i zgjedhjeve tė reja nė parti, sipas PS bėhet pėr tė pėrmirėsuar rezultatin dhe rritjen e bashkėpunimit me njerėzit.
 
Ndėrkohė qė riorganizimin dhe analizėn duhet ta pėrfundojnė edhe strukturat nė Greqi, Itali dhe vende tė tjera.
 
Njė tjetėr pikė e rėndėsishme ėshtė edhe ngritja e strukturave tė reja tė PS nė vendet ku ka emigrantė.
 
Rezultatet e dobėta, ikin 1480 kryetarė socialistė
Rreth 1480 kryetarė tė organizatave  tė Partisė Socialiste do tė largohen nga drejtimi i tyre pėr shkak tė rezultatit tė dobėt gjatė zgjedhjeve tė 25 qershorit.
 
Nė njė raport konfidencial tė Partisė Socialiste tė publikuar pak javė mė parė, i cili bėn analizėn e punės sė strukturave tė kėsaj force politike del nė pėrfundimin se 1480 organizata socialiste kanė marrė rezultat tė dobėt nė zgjedhje, krahasuar ky rezultat me zgjedhjet e vitit 2013.
 
Bashkitė ku PS ka pėsuar rėnie:
Kuēovė
Skrapar
Dibėr
Elbasan
Cerrik
Peqin
Prrenjas
Pustec
Kėlcyrė
Devoll
Shkodėr
Vau i Dejės
Kamėz
Kavajė
Rrogozhinė
 
Qarqet ku PS realizoi objektivin
Berat
Durrės
Gjirokastėr
Kukės
Lezhė
Vlorė
 

Vendimi i plotė i Asamblesė

dy.b/shqiptarja.com

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/10/2017, Viti VII - NR.247