Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kulture
14 Shtator 2017 - 11:19 | përditesuar në 11:24
​Akademiku arbėresh-Luan Ramės:
Dakord me ju pėr Akademinė 
Profesor Matteo Mandalą, shef i katedrės sė albanologjisė nė Universitetin e Palermos, arbėresh nga Piana degli Albanesi, pasi ėshtė njohur me fjalimin qė zėvendėskryetari i LSI-sė Luan Rama ka mbajtur nė Kuvend nė seancėn ku u diskutua programi i qeverisė, i ka dėrguar deputetit tė LSI-sė njė mesazh, tė cilin Rama e ka publikuar nė faqen e tij nė facebook.

arbereshi
  (Letra e Akademikut Matteo Mandala drejtuar Ramės)

Profesor Mandalą, njėri prej autoriteteve tė shquar tė kulturės tonė kombėtare, ėshtė anėtar i jashtėm e Akademisė sė Shkencave tė Shqipėrisė dhe anėtar i jashtėm i Akademisė sė Shkencave dhe Arteve tė Kosovės, albanolog, studiues i letėrsisė, kulturės, gjuhės dhe trashėgimisė shqiptare, personalitet i albanologjisė europiane, i pranishėm nė debatet mė tė rėndėsishme pėr gjuhėn, identitetin dhe orientimin kulturor shqiptar.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Populli Shume e drejt zoti profesor, kini kujdes nga l rama se nuk eshte ai qe duket!!!!.
avatar
Anonim
O Profesor i nderuar ti nuk i njeh keto hajdutat dhe mashtruesit e L.S.I se qfar maskarejsh jane , te keshidhoj qe mos te merresh me to,ke qeverine shqiptare qe mund te bashpunosh me ta.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40