Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
14 Shtator 2017 - 11:56 | përditesuar në 13:06
Hahn uron 'Rama 2':Pėrgjegjėsi
tė mėdha, prioritet procesi Vettingut
Vetėm njė ditė pas betimit tė qeverisė shqiptare, tė kabinetit Rama 2, Komisoneri Europian pėr Zgjerimin Johannes Hahn pėrmet njė postimi nė tėitter ka uruar pėr formimin e qeverisė.

“Uroj kryeministrin e Shqipėrisė, Edi Rama pėr formimin me sukses tė qeverisė. Oėrgjegjėsi tė mėdha pėr tė pėrmbushur pritshmėritė e qytetarėve” shkruan Hahn nė twitter.

Ndėrkohė, Hahn ka njoftuar se ka zhvilluar njė takim me vėzhguesit e Operacionit Ndėrkombėtar tė Monitorimit, tė cilėt i ka vlerėsuar pėr profesionalitetin e tyre. 

“Mirėpres praninė e vėzhguesve tė ONM-sė, si njė hap i rėndėsishėm pėrpara drejt implementimit me sukses tė procesit tė vettingut. I uroj grupit sukseset mė tė mira”, shton Komisioneri duke publikuar foto tė takimit  me vezhguesit e OMN tė cilėt kryesohen nga Genoveva Ruiz Calavera.

Tė njėjtin mesazh komsioneri e dha edhe gjatė mbarimit tė shkollės verore europiane nė Shqipėri si dhe gjatė samitit tė zhvilluar njė muaj mė parė nė Durrės gjatė takimit me kryeminsitrat e Ballkani Perėndimor ku kėrkoi qė tė zbatohen tė gjitha reformat e ndėrmarra.

Brukseli po ashtu pas shpalljes sė kabinetit Rama 2 ka deklaruar se qeveria e re duhet tė fokusohet tek zbatimi i reformės nė drejtėsi e nė mėnyrė specifike tek procesi i Vetingut. 

Zėdhėnėsja e BE Maja Kocijancic pak kohė mė parė  ka theksuar se uninoni pret nga qeveria Rama 2 pėrvec zbatimit tė reformės nė drejtėsi edhe luftėn kundėr drogės si dhe adresimin e ēėshtjes sė azilkėrkuesve.


Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com

 

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 17/12/2017, VITI VII- NR.298