Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sociale
14 Shtator 2017 - 12:18 | përditesuar në 12:32
​Nė ndihmė tė fėmijėve, Rama
e stafi i Kryeministrisė dhurojnė gjak
Tradita e dhurimit vullnetar tė gjakut vijoi sot, nė mjediset e Kryeministrisė, ku pėr tė katėrtin vit radhazi, stafi i institucionit dhuroi gjak pėr fėmijėt nė nevojė pėr tė.

Dhurues i rregullt i gjakut prej 17 vitesh, Kryeministri Edi Rama apeloi sot, edhe nė mbledhjen e grupit parlamentar tė Partisė Socialiste, si prind, si qytetar e mė pas si kryeministėr, pėr organizimin e njė seance tė dhurimit tė gjakut nga deputetėt, si akt sensibilizues pėr shpėtimin e jetės.

“Do tė kėrkoja angazhimin e gjithkujt prej jush. Besoj qė ēdo prind kėtu do ta kuptojė kėtė qė do tė them. Ne, nė kryeministri kemi bėrė ēdo vit dhurimin e gjakut. Ėshtė realisht njė situatė e vėshtirė pėr fėmijėt qė kėrkojnė gjak. Siē kanė treguar edhe vitet e tjera, kur ka njė lloj aktiviteti sensibilizues dhe ka njė rritje tė dhurimit, kėshtu qė i kam kėrkuar kryetarit tė grupit qė tė organizojė njė seancė dhurimi gjaku edhe tė deputetėve" ka thėnė Rama.

Ndėrkohė, Rama shtoi me humor se ky kontribut jetik i shėrben edhe imazhit tė vetė deputetit: "Balancon atė idenė se ne vetėm “pijmė gjak” dhe krijon njė ide qė ne edhe mund tė japim gjak. Ne do ta bėjmė nė Kryeministri kėtė gjė dhe duke parė duke parė sa gjak mungon, do t'i marrim sa duhet ēdo ministri pėr tė plotėsuar detyrimet e PS ndaj institucionit tė dhurimit tė gjakut.”​Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

 

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Lencu Po ti ke gjak hajduti e drogaxhiu. Ke halexhi do infektosh
avatar
Anonim
USATOP 1 Gjysem kile gjak nuke eshte baras me nje milliard e Gjysem dollar qe RAMA dhe META UA PINE FEMIJEVE SHQIPETARE .NUK LAHET MUTI ME SHURRE .MALLKUAR QOFSHI E MOS U BEFTE SHPIRTI REHAT KEY ESHTE URIMI QE SHPERTHEN NGA MLLEFI I TE RINJVE DHE TE REJAVE SHQIPETARE. POSHTE KOMUNIZMI, POSHTE gjakpiresat POSHTE krimi dhe korrupsioni.JESUS NA NDIHMO !!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 17/12/2017, VITI VII- NR.298