Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:35 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Shtator 2017 - 13:43 | përditesuar në 13:58
Prostitucion e drogė nė Belgjikė e
Itali, bllokohen 670 mijė € pasuri
Pasuria e sekuestruar e biznesmenit nė Lezhė
LEZHE-Policia nė bashkėpunim me prokurorinė kanė sekuestruar vila, njėsi tregtare dhe automjete tė njė biznesmeni, i cilat sipas njoftimit tė policisė dyshohet se janė vendosur me veprimtari tė paligjshme.
 
Pasuritė e sekuestruara me vendim gjykate i pėrkasin biznesmenit me inicialet V. H. dhe familjarėve tė tij.
 
Policia thekson se ndaj kėtij personi ka dyshime nga partnerėt, se ėshtė i pėrfshirė nė aktivitet kriminal pėr shfrytėzim prostitucioni nė Milano - Itali dhe pėr trafik tė narkotikėve nė Francė dhe Belgjikė.
 
Me datė 13.09.2017, Sektori pėr Hetimin e Krimit Ekonomik e Finaciar nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Lezhė, nė kuadėr tė Panit tė Masave “VJESHTĖ 2017” Pėr goditjen e grupeve dhe aseteve kriminale” si dhe nė kuadėr tė Procedimit penal tė vitit 2017, regjistruar nga Prokuroria pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė Kurbin, pėr veprėn penale tė “Pastrimit tė produkteve tė veprės penale apo tė veprimtarisė kriminale”, parashikuar nga neni 287 i Kodit Penal, nė ngarkim tė shtetasit V. H., u bė vendosja e sekuestros preventive mbi pasuritė e kėtij shtetasi dhe familjarėve tė tij” tuhet nė njoftimin e policisė.
 
Prej disa ditėsh policia e shtetit nė bashkėpunim edhe me institucionet e tjera kanė nisur njė aksion pėr sekuestrimin e pasurive qė janė vendosur me veprimtari kriminale brenda apo jashtė vendit.

Pasuria e sekuestruar e biznesmenit nė Lezhė
a) 2 njėsi tregtare ( ambiente biznesi bar kafe & parukeri)
 
b) 2 godina banimi ( 1 vilė 3 katėshe & 1 apartament 80 m2)
 
c) 1 sipėrfaqe toke rreth 15 000 m2
 
d) 5 automjete luksoze ( me vlera monetare tė konsiderueshme )
 
Vlera e pasurive tė sekuestruara ėshtė rreth 670 000 Euro.dy.b/shqiptarja.com

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Stefan po politikaneve me kryeministrin ne krye kur do ti sekuestrohen pasurite?
avatar
Anonim
Ermal Verejtje me vend, eshte trafikant jo biznesmen.
avatar
Anonim
Albano72 Hiceni fjalen biznesmen per shqiptaret se nuk ka pas dhe nuk do ket ndonjeher.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Panairi i librave të heshtur të xha Llambit 
'Taso' i Gazmend Lekës në një ekspozitë/ Intervista në 'Rreze Dielli'
Nga sundimi komunist,nė njė qytet pėr fėmijėt: Transformimi i Tiranės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/11/2017, Viti VII - NR.274