Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Media
30 Shtator 2017 - 15:12 | përditesuar në 16:08
​‘Made in Albania’ me Alban Musėn
njohim nė ReportTV produktet tona
“S'ka si prodhimet e vendit”, njė shprehje qė pa dyshim nuk ka dalė kot. Imagjinoni gjėra origjinale nga vendi ynė, imagjinoni diēka “Made in Albania”. Ndoshta po mendoni se ėshtė e vėshtirė, por po sikur t’ju themi qė duke filluar nga sot nuk ka pėr tė qenė kurrė mė e lehtė pėr tė njohur me vendet dhe personat qė prodhojnė produkte origjinale shqiptare?!

Sot nė orėn 14.00 nisi rrugėtimi i ri pėr kėtė sezon i emisionit “Made in Albania”, nė Report Tv, nė drejtimin e moderatorit Alban Musa.

Ēdo javė, “Made in Albania” do udhėtoje nė tė gjithė Shqipėrinė pėr t’iu treguar prodhimet shqiptare nė tė gjitha sektorėt, dhe prodhuesit e ndershėm e tė guximshėm, qė punojnė ēdo ditė nė kėtė vend, pėr ta lartėsuar sa mė shumė markėn “Made in Albania”.

Kėtė tė shtunė “Made in Albania” ju tregoi exlusivisht dhe pėr herė tė parė nė ekranet shqiptare, njė produkt shumė tė veēantė dhe novator, qė e bėn vendin tonė lider nė kėtė sektor nė rajon dhe mė gjerė.

Report TV solli pėr teleshikuesit mėnyrėn se si realizohen kollaret dhe papionėt me teknologjine 3D, njė teknologji e futur rishtazi nė tė gjithė botėn, pėr sa i pėrket  veshjeve. Fjordi Pernaska ėshtė djali 25 vjeēar i cili ka krijuar kėtė linjė unike veshjesh, duke e lartėsuar kėshtu edhe mė shumė traditėn familjare tė tij filluar qė nė vitet 20 nga gjyshi Jonuz Pernaska duke krijuar tė parėn atelie mode nė vendin tonė.

Ashtu sikurse dhe sot do tė keni mundėsi tė njiheni me tė tjera produkte kaq speciale ēdo tė shtunė nė Report Tv me Alban Musan nė “Made in Albania”.


Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

2 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të redi të datës 30 Shtator 2017 19:31

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
redi Prigrami qe doni te nisni si televizion per prodhimet " made in Albania" eshte ndihma me e madhe qe po i ipni ekonomise shqiptare . Reklamimi eshte pjese e menaxhimit te busnesit . Kjo metod duhet aplikuar ne site te bashkive qe te reklamojne prodhimet qe ka njesia e tyre administrstive per te gjetur tregjet .
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Braēe: Koncesionet pėr firmat offshore tė ndalohen me ligj
Meta: Sensibilizim ndėrkombėtar pėr  lėvizjen e lirė tė qytetarėve tė Kosovės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 22/11/2017, Viti VII - NR.276