Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
01 Tetor 2017 - 11:07 | përditesuar në 12:55
VLORE - Policia po heton hakmarrjen si shkak të atentatit ndaj Ferdinand Llanajt, 39-vjeç, mëngjesin e sotëm në Vlorë. 39-vjeçari i plagosur mëngjesin e në atentatin me kallashnikov pranë rrugës "Transballkanike", është vëllai i Aleksandër Llanajt i dënuar me 35-vite burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda për masakrën në Lagjen "Cole". Ndërsa në vitin 2011 është vrarë me armë zjarri në një atentat Baftjar Llanaj, babai i tyre, teksa udhëtonte me një automjet tip "Benz".  

Ngjarja më e rëndë ku janë të skeduar Llanajt është masakra e prillit 2015 në Vlorë, ku në ambientet e një lokali u qëlluan për vdekje me armë zjarri kallashnikov tre persona. Një nga autorët e identifikuar të masakrës ishte pikërisht Aleksandër Llanaj i cili në këtë ngjarje mbeti i plagosur. Llanaj u dënua me 35 vite burg për krimin e kryer në bashkëpunim me Ani Begaj, Bertil Alliaj dhe Albi Limaj. Viktimë e masakrës së “Coles” në 2015 mbetën Akil Hasanaj, Ardi Velaj dhe Albi Limaj. Ky i fundit ishte bashkëpunëtor i Llanajt në atentatin ndaj Hasanajt dhe Velajt brenda në ambientet e bar-kafesë.

​Ndërsa në 2011-ën është regjistruar një tjetër ngjarje e cila ka lidhje me Llanajt. Baftjar Llanaj, babai i Ferdinandit dhe Aleksandrit mbetet viktimë e një atentati teksa udhëtonte me një automjet tip "Mercedes Benz". Mjeti kishte të njëjtat targa, VL 63 68 C, me "Benzin" që u qëllua sot me breshëri automatiku ku udhëtonte Ferdinand Llanaj dhe Dritan Begaj. Llanaj e Xhaferri. Vrasja e Baftjar Llanajt nga policia u hetua për hakmarrje pasi vite më parë ky shtetas ishte i dyshuar për vrasjen e N.Xhaferrit, ndërsa vëllai i Llanajt kishte vrarë Sako Xhaferrin. 
aleksander llanaj
(Aleksandër Llanaj, vëllai i Ferdinand Llanajt të cilit iu bë atentat sot në Vlorë)Redaksia Oline
l.q/Shqiptarja.com

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të Labi vlore të datës 1 Tetor 2017 21:05

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Loni hysa Si nuk doli ketu nje njeri te shaj me emer pa b**th t gjith beni horin kot.po cna plas ne se u vran ata ju beheni viktima vet duke i ngacmuar lerini mos ja varni se u behet qefi.apo hani shpulla ne rrug ju e beni horri anonim plasuani ne fytyr o milet
avatar
Anonim
Selenicari Ketyre ropq do shduken si fise prit se me dite jan se kan t gjate po si ore vete e qellon ate plereb e le gjalle e iken Po futi dhe 2 n koke mbaro pun tamem kur nisesh per ate pun
avatar
Anonim
anonim varini ne mes te tiranes te tre familjet burrat se na tmerruan me keto vrasje I denoni dhe 35 vjet Ate buke jepja i familheve te fukarenjeve dhe jo ti mbani ato ne burg me buke kriminelet
avatar
Anonim
t Na mbyten dhjaret,vetem keta qelbesirat kan hasmerira ne Vlore.. keta pisa i bejne te gjitha intriga, djallzira, poshtersira, zenie tokash, sherre,etj etj. ca te thuash me per kete lloj rrace. Rama,shqepi ne taksa keta mbase kthehen andej nga kan ardhur.. o Sali moter q...ri nga na i solle posht si nuk zuri nje qytetar ne Vlore nje cop toke,po keta pisa te gjitha..
avatar
Anonim
Labi vlore Keta jan me ore si familje nuk i fale njeri jo
avatar
Anonim
Keta e paskan pas hallall Po vrave dihet do vritesh nuk ka shtet e njeri me note qete mbron Keta qenkan futur detit be kome me daku baba kriminel vllaj ashtu dhe ky tjeteri ashtu Mir ja paska bo to zdukin far e keqe
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15