Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:17 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
01 Tetor 2017 - 12:13 | përditesuar në 12:29
Atentati në Vlorë, policia
fshehu plagosjen e 8-vjeçarit
Policia ka mbajtur të fshehtë plagosjen e tetë vjetarit mëngjesin e sotëm në Vlorë, në atentatin me kallashnikov që iu bë Ferdinand Llanajt dhe Dritan Begës. 

Në komunikatën e Policisë të shpërndarë për mediat, thuhet se janë vetëm dy të plagosur. Ndërsa i plagosuri i tretë, një fëmijë 8 vjeç, është konfirmuar vetëm nga burimet spitalore rreth një orë pas ngjarjes. 8-vjeçari është djali i Ferdinand Llanajt, djali i objektiviti të atentatit dhe ka qenë pikërisht në automjetin që u qëllua me breshëri automatiku. 

Ndërkohë, policia njoftoi plagosjen e të miturit, vetëm pasi lajmi doli në media, duke raportuar se B.Ll., 8 vjeç, ka marrë plagë në krah, të shkaktuara nga breshëria e kallashnikovit, ndërsa ndodhet jashtë rrezikut për jetën. 

Deklarata e policisë: 
Në vijim të informacionit paraprak lidhur me ngjarjen e ndodhur në rrugën Transballkanike,Vlorë ku prej të shtënave me armë zjarri mbetën dy shtetas të plagosur, njoftohmi se në Spitalin Rajonal Vlorë ka shkuar për të marrë ndihmë mjekësore edhe një fëmijë.

Konkretisht shtetasi B.Ll., 8 vjeç,(djali i shtetasit F.Ll), i cili prej të shtënave me armë zjarri ka marrë dëmtime në krahë, jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje është gjetur edhe një armë zjarri tip Pistoletë, ende e paidentifikuar se kujt i përket.

Policia po vazhdon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të Vlonjati të datës 2 Tetor 2017 0:03

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Vlonjati Kush eshte pergjegjes per deklaratat e policise ? Perse nuk fillon procedim penal per personin ose personat pergjigjes ? Apo sepse jane police dhe jane bashkeautore fallcifikimesh per akuzat qe ngrene ?
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15