Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
11 Tetor 2017 - 18:32 | përditesuar në 16:57
LUSHNJE - Atentat me armė zjarri nė njė lokal nė lagjen "Loni Dhamo" tė Lushnjes, pak metra larg komisariatit tė policisė. Dy persona kanė mbetur tė vdekur nga breshėria e kallashnikovit, ndėrsa njė person i tretė ėshtė plagosur rėndė. Viktima tė kėtij atentati kanė mbetur Zamir Latifi, 23 vjeē dhe Jurgen Hoxha, 22 vjeē. 

Burime pranė policisė bėjnė tė ditur pėr Shqiptarja.com se i plagosur ka mbetur shoku i viktimave, Marjus Xhepexhiu is dhe njė kalimtar i rastit. Shėnjestrat e kėtij atentati kanė lidhje familjare me ish-kreun e Bandės sė Lushnjes, Aldo Bare. Zamir Latifit i ėshtė bėrė atentat edhe njė vit mė parė me Xhulio Shkurtin, nipin e Aldo Bares. Nga ky atentat mori njė plumb nė kėmbė Xhulio Shkurti, ndėrsa i plagosur mbeti edhe Sajmo Xhelili. Xhelili dhe Shkurti kanė edhe lidhje familjare me njėri-tjetrin. Forca tė shumta policie, pėrfshirė edhe RENEA-n, ndodhen nė vendngjarje dhe po punojnė pėr identifikimin dhe kapjen e autorėve tė kėtij krimi. Nė vendin e ngjarjes ka mbėrritur edhe Drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Shtetit, Haki Ēako.

Pak minuta pas ngjarjes u gjet automjeti i djegur i autorėve tė atentatit pėrgjatė aksit rrugor Lushnje-Berat, pranė fshatit Ēukaj. Policia gjeti nė brendėsi tė automjetit tre armė zjarri kallashnikov, tė cilat dyshohet se janė pėrdorur nė atentatin e sotėm nė Lushnje. 

Si ndodhi atentati
Dy viktimat, Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha kanė qenė tė ulur nė njė bar-kafe nė lagjen "Loni Dhamo" kur ndaj tyre ėshtė qėlluar me breshėri kallashnikovi nga njė automjet nė lėvizje. Ata nuk kanė mundur t'u shpėtojnė plumbave qė dyshohet se kanė ardhur nga tė paktėn dy persona tė ulur nė vendin e pasagjerit tė automjetit. I plagosur ka mbetur edhe shoku i dy viktimave Marjus Xhepexhiu. Gjithashtu njė nga plumbat ka prekur edhe njė kalimtar tė rastit, Bujar Turku, i cili ndodhet jashtė rrezikut pėr jetėn. 

Pista e parė e hetimit: Trafiku i drogės
Burime policore thanė pėr Shqiptarja.com se pista e parė e hetimeve ėshtė trafiku i drogės. I njėjti motiv pėr atentatin ka qenė edhe njė vit mė parė kur ndaj Xhulio Shkurtit, Zamir Latifit dhe Sajmo Xhelilit u qėllua gjithashtu me breshėri automatiku. Ata mundėn t'i shpėtojnė plumbave. 

Njoftimi i policisė:
Nė datėn 11.10.2017 nė lagjen "Loni Dhamo", nė vendin e quajtur "Ura e Pėrroit" Lushnje, nga persona tė paidentifikuar ende ėshtė qėlluar me armė zjarri automatik dhe si pasojė kanė ndėrruar jetė 2 shtetas, ka mbetur i plagosur rėndė 1 tjetėr, si dhe ka marrė dėmtim tė lehtė edhe njė shtetas tjetėr  i cili ndodhet nė Spitalin e Lushnjes nėn kujdesin e mjekėve pa probleme pėr jetėn.

Viktimat janė shtetasit Z. L, 23 vjeē dhe J. H., 22 vjeē, banues nė lagjen "Loni Dhamo", Lushnje. Shtetasi i plagosur rėndė ėshtė M.Xh, 26 vjeē, banues nė lagjen "Loni Dhamo", i cili po transportohet pėr nė Tiranė. Si dhe ka marrė dėmtim tė lehtė shtetasi B.T, 66 vjeē.zamir latifit

(Foto nga vendi i ngjarjes, njė nga trupat e pajetė)

zamir latifit
(Zamir Latifi, njė nga viktimat e atentatit sot nė Lushnje)

atenat ne lushnje
(Njė nga viktimat e atentatit sot nė Lushnje)

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Rrofte KOMUNIZMI! Ore beni ē'te doni e si te doni, krimet dhe poshtersite do te vazhdojne gjithmone... Sa te jete ne fuqi kapitalizmi i dhjere e gjoja 'demokracia' keshtu ka per te qene gjithmone... Vrasje ne mes te dites e nates, vjedhje e grabitje, droge, arme e mafie, korrupsion e skandale ne qeveri e kudo e te gjitha te zezat qe ekzistojne ne shoqerine teper te semure kapitaliste. VETEM KOMUNIZMI I ZHDUK PERFUNDIMISHT KETO TMERRE.
avatar
Anonim
Loni Djem te vegjel gjynaf cfardo te ken ber nuk vritet robi , nuk besoj kaq te rinj te ken lyer duart me gjak , po per budalleqe jan vrar per barrishtet e rames kushedi ca kan ngatruar gjynaf u prefshin ne paqe
avatar
Anonim
PPSH O sa mir me ken shqiptare. Kjo ashte demokracija
avatar
Anonim
Fredi Policia teresisht jashte kontrollit dhe funksionit te saj kushtetues. Ajo eshte e mbushur me te inkriminuar qe shesin dhe blejne informacione nga kriminelet. Nuk keni pare gje akoma, kjo eshte pasoja e kanabizimit te shqiperise. Per fat keq vrasje te tilla do te vazhdojne deri ne momentin qe policia te ndahet nga krimi dhe te hyje ne veprim xhandarmeria. Do vazhdojne derisa te pastrohet drejtesia. Shpresat jane te vakta. Mallkuar qofshin me breza ata qe e sollen kete situate deri ketu.
avatar
Anonim
Sadik Loqi Leshoni Xhandarmerine o shtet plere. Leshoje me kallasha dhe me autoblinda qe te mesojne keto 2pac-sat e vegjel.
avatar
Anonim
klajdi po cpo behet keshtu more. ngjitur tek policia vritet njeriu. cfare do te kete bere tjetri policia ku eshte apo i mbajne duart ne t...pe, ngrihu mo popull sa nuk eshte vone. krimi lulezon e politika krihet. vetem njeri beri shtet e ai ishte xhaxhi enveri. ah sikur te ngrihej dhe njeher ku do futeshin keta qelbesira e funderina.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63