Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
11 Tetor 2017 - 22:57 | përditesuar në 10:28
Sėmundja/Dritan Prifti nė 
gjendje kritike pėr jetėn
Ish-ministri i LSI-sė, Dritan Prifti ndodhet nė gjendje kritike pėr jetėn. Prifti vuan prej njė kohe tė gjatė nga njė sėmundje e rėndė gjaku, ndėrsa kohėt e fundit i ishte nėnshtruar kurave mjekėsore intensive nė njė spital nė Itali. Nga Italia, Prifti u transferua nė njė klinikė mė tė specializuar nė Gjermani. 

Pavarėsisht nga trajtimet e marra mėsohet se ish-ministri i Ekonomisė nuk ka pėrmirėsim tė gjendjes shėndetėsore. Ai ėshtė kthyer sot pasdite nė Shqipėri nga ku bėhet e ditur se gjendja e tij shėndetėsore sa vjen e pėrkeqėsohet. Vetė Prifti deklaroi nė muajin maj tė kėtij viti se ishte nė betejė me njė sėmundje tė rėndė gjė e cila e privoi atė edhe nga fushata elektorale pėr zgjedhjet e 25 qershorit.

Nuk do kishte kėnaqėsi mė tė madhe pėr mua sesa tė kisha mundėsi tė kandidoja dhe pėrfaqėsoja pėrsėri Ju nė politikė. Por nuk mundem fizikisht. Kam mbi njė vit qė luftoj me njė sėmundje agresive dhe tė vėshtirė gjaku. Kurimi vazhdon dhe pak muaj dhe nuk mė jep mundėsi tė shkėputem pėr fushatė. Kam bindjen qė do ta kaloj dhe kėtė siklet shpejt. Nuk dua tė mėrziteni”, u shpreh Prifti gjashtė muaj mė parė kur vendi pėrgatitej pėr zgjedhjet parlamentare./albeu.al

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Kaskanini Shherim te shpejte o shkesi I marteses BERISHA. META .
avatar
Anonim
Naimi O Babale eshte loder per koke kjo sot ai neser ta sjell Zoti aty ku te dhemb shpirti.
avatar
Anonim
d ishalla sherim.
avatar
Anonim
Lefter Stela Tafilaj Urojme sherim te shpejte
avatar
Anonim
Suri Sherim te shpejte do zoti
avatar
Anonim
UPSSSSSSSSSSS Mos harroni te kuptoni se zoti vonon por nuk harron , Gjynaf si qenie njerezore por sa fytyra njerezish i dalin perpara ketij qe ky i kashkateru jeten se ka pasur periudha te gjata te jetes se tij qe NJERZIT I DUKESHIN SI MIZA dhe me e bukura e ngaterojne veten me ZOTIN .
avatar
Anonim
labi Ne vend te tij duhet te ishte Ilir Meta,ai eshte semundja e Shqiperise bashke me gruan e tij.Ky beri nje denoncim po Saliu me gjykata plehra e shpetuan dhe ai u be president.Kjo eshte Albania ,krye hajdutin e ve ne krye te shtetit
avatar
Anonim
Babale E hoqen qafe edhe kete. Po tani kush e ka radhen????
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63