Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Shendetesi
12 Tetor 2017 - 17:01 | përditesuar në 02:13
Aktori Ndriēim Xhepa i sėmurė
Qeveria i jep 5 mln lekė pėr kurim
Ndriēim Xhepa: Nuk jam kaq rėndė 
Aktori i njohur Ndriēim Xhepa vuan prej njė kohe tė gjatė nga njė sėmundje e rėndė. Qeveria ka miratuar nė mbledhjen e kėsaj tė mėrkure vendimin qė i akordon njė fond financiar prej 5 milionė lekė tė reja pėr mbulimin e shpenzimeve tė mjekimit tė Xhepės nė njė klinikė jashtė vendit.  

Sipas VKM-sė, ky fond tė pėrballohet nga Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor, ndėrsa ngarkohen Ministria e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale dhe Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor pėr zbatimin e kėtij vendimi.

Vendimi i marrė nga Kėshilli i Ministrave: 

VENDIM
Nr. 540, datė 9.10.2017
PĖR MBULIMIN E SHPENZIMEVE TĖ MJEKIMIT TĖ Z. NDRIĒIM XHEPA
Nė mbėshtetje tė nenit 100 tė Kushtetutės, tė nenit 5, tė ligjit nr. 130/2016, “Pėr buxhetin e vitit
2017”, tė ndryshuar, dhe nė vijim tė shkronjės “c”, tė pikės 9, tė vendimit nr. 18, datė 11.1.2017, tė
Kėshillit tė Ministrave, “Pėr financimin e shėrbimeve shėndetėsore spitalore nga skema e
detyrueshme e sigurimeve tė kujdesit shėndetėsor pėr vitin 2017”, me propozimin e ministrit tė
Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale, Kėshilli i Ministrave
VENDOSI:
1. Mbulimin e shpenzimeve tė mjekimit tė z. Ndriēim Xhepa, nė masėn 5 000 000 (pesė milionė)
lekė.
2. Ky fond tė pėrballohet nga Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor.
3. Pagesa tė bėhet me paraqitjen e faturave tė institucionit tė kurimit.
4. Ngarkohen Ministria e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale dhe Fondi i Sigurimit tė
Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor pėr zbatimin e kėtij vendimi.
Ky vendim hyn nė fuqi menjėherė.
KRYEMINISTRI
Edi Rama

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

10 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Albana Mire ben qe e ndihmon Xhepen, se i ka dhene shume ketij vendi, te shkuara Cim Xhepa, por z. Rama mendo dhe per njerezit e thjeshte, po keta kush do ti ndihmoje ,po nuk i ndihmoje shteti?apo le te vdesin, nuk ka gje nje me pak,
avatar
Anonim
landi Po Hajrie Rondon pse e ndihmuat me 500000 leke te reja apo skishte lindur ne Tirane
avatar
Anonim
Gallatasaraj S'kish punu me Matin
avatar
Anonim
itali sherim te shpejt Ndrcimit,kthim sa me te shpejt ne shqiperi UN GRANDE IN BOCCA LUPO CIMO
avatar
Anonim
Iv Sherim te shpejte Cimi! Kemi nevoje te te kemi prane nesh. Kuptohet, jo te barabarte me ne. Ti ke kohe, qe e ke merituar fjalen “STAR” dhe je nje nje yll mes njerezish. Vazhdo te shkelqesh, kemi shume pak si ti.
avatar
Anonim
Fredi Te shkuara i madhi Cim Xhepa! Ky njeri e meriton te kurohet me parate e taksave tona se na ka dhuruar kenaqesi dhe emocione shpirterore te pa zevendesueshme. Por jo te jepen parate tona per Baba Takun dhe Bashkim Finon qe kane vjedhur miliona dhe jane pasuruar pa fund me vjedhje.
avatar
Anonim
Arseni Nuk jane leket ose vlera numerike e tyre por respekti qe egziston per nje njeri te persosur me aq sa i eshte krijuar mundesia, jete te gjate aktorit te talentuar njeriut human NDRICIM XHEPA. Nese shteti te jep me respekt lek nga leket tona do te kisha deshire te jepja dite nga ditet e mija. Respekte dhe urime Cimi.
avatar
Anonim
tirane Si nuk smuren kryeministrat tone se ja kishim dhene 5 miljon lek me qejf.
avatar
Anonim
Flutura ne kabinetin tim Do zoti edhe bohet mire Xhepa , se kajher as lekt sbojn Derman te ishte per lek ishte gjalle D. Prifti edhe shum te tjere . Sherim te shpejt Xhepa .
avatar
Anonim
Vflp Kush i cakton keto 5 milione? Apo vl
avatar
Anonim
zana sherim sa me te shpejte Ky artist ika fhene shume ketij vendi dhe shteti ka bere nje humanizem per ate artist Urojme sherim te shpejte dhe prane familjes dhe kinematografise.
avatar
Anonim
Obama Me respektin me te madh per ndricimin.por zoti rama nga i nxjerr leket per kurim .ne kete menyre duhet te ndihmoje dhe hallexhinjte
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Kryemadhi: Protesta e 27 janarit maja e ajsbergut, Rama do ikė
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38