Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:09 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
12 Tetor 2017 - 19:24
Pas SHBA-ve edhe Izraeli
largohet nga UNESCO
Pas SHBA-ve e cila u largua nga UNESCO edhe Izraeli ka marrë të njëjtin vendim vetëm disa orë më pas në pasditen e kësaj të enjte.

Një nga arsyet e largimit të SHBA nga UNESCO ka qënë Izraeli, duke e akuzuar këtë organizatë për paragjykime anti-Izraelite.

Sipas Foreign Policy, vendimi i Shteteve të Bashkuar ka të bëjë me planet e saj për zvogëlimin e shpenzimeve.

Largimi i këtyre dy shteteve njëra pas tjetrës vijnë në një kohë kur UNESCO, organizatë pranë OKB-së është duke zgjedhur udhëheqësin e ri.

Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65