Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Tetor 2017 - 20:16 | përditesuar në 08:50
Ish-ministri i LSI-sė, Dritan Prifti ėshtė ndarė nga jeta nė moshėn 49-vjeēare, pasi prej njė kohe tė gjatė vuante nga njė sėmundje e rėndė gjaku, ndėrsa kohėt e fundit i ishte nėnshtruar kurave mjekėsore intensive nė njė spital nė Itali.

Nga Italia, Prifti u transferua nė njė klinikė mė tė specializuar nė Gjermani, por pavarėsisht nga trajtimet e marra mėsohet se ish-ministri i Ekonomisė nuk ia ka arritur t'ia dalė.

Ai ėshtė kthyer dje pasdite nė Shqipėri nė gjendje shėndetėsore shumė tė rėndė. 

Vetė Prifti deklaroi nė muajin maj tė kėtij viti se ishte nė betejė me njė sėmundje tė rėndė gjė e cila e privoi atė edhe nga fushata elektorale pėr zgjedhjet e 25 qershorit.

Homazhet nė nderim tė ish-ministrit do tė zhvillohen sot nė orėn 10-12 nė Muzeun Kombėtar, ndėrsa nė ora 13 do tė zhvillohet funerali nė Shish Tufinė.

Dritan Prifti ka qenė deputet dhe ministėr i Ekonomisė
Nga viti 2009 deri nė 2013 Dritan Prifti ka qenė deputet i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim dhe nė vitet 2009-2010 ka qenė Ministėr i Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjetikės. 

Nė vitet 2000-2001, Prifti ka qenė Drejtor i Pėrgjithshėm i i Korporatės Energjitike Shqiptare, KESH.

Dritan Prifti lindi mė 27 gusht 1968 nė Berat, ku mori dhe arsimimin bazė, mė pas studimet e larta ai e kreu nė Universitetin e Harvardit, me rezultate tė shkėlqyera.

Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

10 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
ēami Ngushėllimet tė sinqerta familjes sė D.Prifti ka qėnė njeri i zotit dhe i guxishmė pėr denoncimin i Ilir floririt dhe ėshtė turpė i madhė pėr ne shqiptarėt qė kemi president njė krye hajdut dhe mafioze mė i madhė nė evropė ishalla pasuria e vjedhur i bėftė ilaēe pashėrueshme
avatar
Anonim
daku Sa per student Harwardi avash pak.Ka kryer 1 vit pasuniversitar sepse shkollen e larte e mbaroi ketu ne TR.Nuk eshte te shahet i vdekuri po me falni ky person miliardat e tija ku i beri.I harruat tenderat e blerjes se energjise kur ky ishte superhajduti i KESHit.Nuk kam ndonje simpati te vecante per te por nje te mire i beri te gjithe vendit qe i tregoi se c'jane politikanet shqiptare me ate punen e vidoes.
avatar
Anonim
Pezaku Ngushellime familjes u mpehte me paqe Dritan Prifti
avatar
Anonim
Koli E hoqi qafe kete Ilir Meta. Ja beri gjakun uje
avatar
Anonim
Fredi Mos mbeti pa ortak Tom Doshi tek pularia. Miliardat qe vodhi nuk i mjaftuan per te shpetuar ketij Kamerani me Diplome " Harvardi"! Paste kemben e mbare per te gjithe politikanet Rama, Meta, Berisha etj etj dhe pjellat e tyre. Parate e vjedhura ju befshin te gjitheve semundje.
avatar
Anonim
Cifi E NJEJTA SEMUNDJE E RENDE I KA RENE PARLAMENTIT ME PROPOZIMIN E TE NDJERIT PER GRAMOZ RRUCIN
avatar
Anonim
y Ngushllime se me vjen keq por ishalla ke kemben e mbare per koleget tuaj politikan. Ja keni q ketij populli.
avatar
Anonim
gojaku I pa harruar kujtimi i D.Priftit studentit te Harvarditi cili ashtu sic edhe ishte formuar ne USA u mundua ti vinte ato ne jetepor fati e vuri ate perballe cakejve dhe krimineleve qe nuk ngopen me gje te gjalle dhe nevend qe drejtesia te bente drejtesi ajo fajtoret i nxori te pa fajshem kjo sepse pikerish nje nate para gjyqit xhelati s.Berisha i vajti Metes per darke e si mund te bente drejtesi Gjykata keshtu qe meraku ,padrejtesia i mori jetenDritanit ata ne Vila tallin menderen .
avatar
Anonim
Ceni Ngushėllime Familjarėve dhe u Preftė nė Paqe Dritan Prifti qė u kap dhėmbė pėr dhėmbė me HAJDUTĖT BANDITĖT dhe TRADHTARĖT e SHQIPĖRISĖ.
avatar
Anonim
x U prefsh ne paqe Dritan Prifti !
avatar
Anonim
Vali Ngushllime u preft ne paqe 😢😢
avatar
Anonim
Usa … PAS VIDIOS U DOBESUA SHUME META? DHE U PAJTUAN TANI VDIQ KY UROJ TE KETE LENE NDONJE VIDEO QE TE SHOFIM KUSH ESHTE VERTETE LIKE FLORIRI SHE SALI GESHTENJA… .
avatar
Anonim
A Ngushellime familjes,mos e shani edhe sot o njerez se te pakten ky na shpetoi nga nafta Virgine qe u hidhnim makinave per ca kohe.......................
avatar
Anonim
loshi E hoqi Likja dhe kete me ane te miqve ruse, ky ishte mire po me duket se ja hodhen ne kafe semundjen.
avatar
Anonim
Lidköping U prefshe ne paqe PATRIOT dhe atdhetare!
avatar
Anonim
Ladi Dritan Prifti, arsimin e mesem dhe te larte e ka kryer ne Tirane, konkretisht shkollen e mesme dhe te larte te gjuheve te huaja , ne degen Anglisht. Persa i perket universitetit Harvard , perseri nuk ka bere kete Universitet , por ka kryer Kenedy New Lidership program te kryer ne ne bashkepunim me Universitetin e Harvardin, kurs i financuar nga multimilioneri grek Kokalis.
avatar
Anonim
itali brravo
avatar
Anonim
Faik Mgushėllime Dritan Priftit qė ju shpalli Luftė Frontale Hajdutėve tė Pangopur qė u ka zėnė BABĖZIA Sytė! U prefshė nė O Patriot
avatar
Anonim
Lori U prehte ne paqe
avatar
Anonim
Sadik Loqa Do mbahet mend si mafiosi me idiot i ketyre viteve te tranzicionit duke u kapur me dashnore ne video dhe gjithashtu si frymezuesi i 21 Janarit 2011. U djegsh ne ferr qen bir qeni. Ta gezofshin te tjeret nusen qe le mbrapa.
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Kryemadhi: Protesta e 27 janarit maja e ajsbergut, Rama do ikė
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38