Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:50 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Tetor 2017 - 20:16 | përditesuar në 08:50
Ish-ministri i LSI-sė, Dritan Prifti ėshtė ndarė nga jeta nė moshėn 49-vjeēare, pasi prej njė kohe tė gjatė vuante nga njė sėmundje e rėndė gjaku, ndėrsa kohėt e fundit i ishte nėnshtruar kurave mjekėsore intensive nė njė spital nė Itali.

Nga Italia, Prifti u transferua nė njė klinikė mė tė specializuar nė Gjermani, por pavarėsisht nga trajtimet e marra mėsohet se ish-ministri i Ekonomisė nuk ia ka arritur t'ia dalė.

Ai ėshtė kthyer dje pasdite nė Shqipėri nė gjendje shėndetėsore shumė tė rėndė. 

Vetė Prifti deklaroi nė muajin maj tė kėtij viti se ishte nė betejė me njė sėmundje tė rėndė gjė e cila e privoi atė edhe nga fushata elektorale pėr zgjedhjet e 25 qershorit.

Homazhet nė nderim tė ish-ministrit do tė zhvillohen sot nė orėn 10-12 nė Muzeun Kombėtar, ndėrsa nė ora 13 do tė zhvillohet funerali nė Shish Tufinė.

Dritan Prifti ka qenė deputet dhe ministėr i Ekonomisė
Nga viti 2009 deri nė 2013 Dritan Prifti ka qenė deputet i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim dhe nė vitet 2009-2010 ka qenė Ministėr i Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjetikės. 

Nė vitet 2000-2001, Prifti ka qenė Drejtor i Pėrgjithshėm i i Korporatės Energjitike Shqiptare, KESH.

Dritan Prifti lindi mė 27 gusht 1968 nė Berat, ku mori dhe arsimimin bazė, mė pas studimet e larta ai e kreu nė Universitetin e Harvardit, me rezultate tė shkėlqyera.

Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
x Te te vij turp,per shpirtin tend katran:
avatar
Anonim
Sadik Loqi po po vazhdoni dhe shani. Mbyllni syte nga realiteti se ashtu do partia.
avatar
Anonim
Hitleri i Leshelistave Fare e keqe! Zhduku!!!
avatar
Anonim
Koli Ti o Sadik qenke shpirt qen , po njeriu vdiq ti i tregon cfar ka ber ta garantoj qe nuk je me i mir se ai je nje pler , ngushellime familjes u preft ne paqe .
avatar
Anonim
Eva ngushellimet me te sinqerta per ate njeri te mrekullushem Nuk kam fjale ngushellimi familjes qe ishte shum i ri U prehfte ne paqe dhe lente shendetin familjes
avatar
Anonim
Xhovani Ngushėllimet e mija familjes!
avatar
Anonim
Qytetarja Ngushellime familjes
avatar
Anonim
007 Ngushellime!U prehte ne paqe.
Rezultate tė tjera: Mbpara   1   2
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15