Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Tetor 2017 - 21:44 | përditesuar në 23:13
“Nuk ka bir nėne tė tė ekstradojė nė Itali”. Ky ka qenė premtimi, sipas kryetarit tė PD, Lulzim Basha, qė kryeministri Edi Rama i ka bėrė njė personi nga Shijaku tė kėrkuar nga drejtėsia italiane pėr shfrytėzim prostitucioni dhe trafik droge. Njė ditė mė parė policia e Durrėsit arrestoi Durim Keēin i cili ishte nė kėrkim ndėrkombėtar pasi nė ngarkim tė tij kishte njė dėnim me 9 vite burg nė Itali. Denoncimin Basha e ka bėrė nė emisionin "Opinion", nė Tv Klan dhe bėhet fjalė pėr tė njėjtin person.

Kryetari i PD publikoi edhe njė foto tė kėtij shtetasi me deputetin e PS nė Qarkun e Durrėsit, Blendi Klosi. Basha shkoi edhe mė tej kur akuzoi Ramėn se i ka premtuar tė kėrkuarit nga Interpol se s'do ekstradohej kurrė nė Itali.

“Gjatė zgjedhjeve Durrim Keēi ėshtė vėnė nė shėrbim tė Edi Ramės. Le tė vijė ta mohojė ai dhe shkojmė tė shikojmė tabulatėt. Pse ėshtė arrestuar tani? Edi Rama i ka thėnė kėtij njeriu se "nuk ka bir nėnė qė tė ekstradojė ty nė Itali sa tė jem unė kryeministėr”. Nuk e dimė nėse mund tė ekstradohet sepse mund tė humbasė rrugės. Me kėtė njeri e ka marrė pushteti Rama dhe Vangjush Dako"", tha Basha. 

durim keci dhe blendi klosi
(Durim Keēi dhe Blendi Klosi, foto e publikuar nga Lulzim Basha)

Basha tha se Rama e pėrdori kėtė person pėrpara zgjedhjeve nė Durrės dhe pasi ia doli tė fitojė, e futi nė listėn e INTERPOL-it, pėr t'u prangosur njė ditė mė parė pėr llogari tė drejtėsisė italiane. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Koli Po ti ishe ne tavolin me ta o gongel. Qe I dike kaq me detaje keto pun. Apo ti me ata prokuret e gjykacit e PD te korruptuar. Fuck you.
avatar
Anonim
Berberi Ca thu o Lulush o ti qe lyen Floket me Sperme kari Demash Hollandese o Djali i Sahli Dixhitablit per ate qe thua tani ne tv tek Fevzoja Ai person qe thua ti u Arestua nga Policia Shtetit dje une jam dursak e njoh ate person mos shpif kot per Edin ai eshte Klas po nderton Shtetin si ne SHBA🇺🇸🇦🇱une jam Demokrat mos ja fut kot Po te jap nje keshille Shiko vehten se fillon Vetingu e je i ri nuk shtyet jeta ne Burg Gojat e liga thone se 4 Dosjet e para jane te tuat se Salihi ka vdek ai shume Dosje 👍
avatar
Anonim
ops O Loqeeeeeeeee hapi syte
avatar
Anonim
Zylyftari O. Eri sa shijaksa ka te tille po cuditem me blendi klosin ish ministrin e kotesive qe nuk beri asgje per kater vite SI DUKET KA QENE KOORDINATORI I TRAFIKANTEVE TE DROGES BASHKE ME SHEFIN E INSPEKTORIATIT KORDINATIV TE ASHASHIT SAJMIR TAHIRI O RAMA E MORE MEQAFE TE ARDHMEN E ZAHOS PO MBLIDH VETEN
avatar
Anonim
Zylyftari O. Eri sa shijaksa ka te tille po cuditem me blendi klosin ish ministrin e kotesive qe nuk beri asgje per kater vite SI DUKET KA QENE KOORDINATORI I TRAFIKANTEVE TE DROGES BASHKE ME SHEFIN E INSPEKTORIATIT KORDINATIV TE ASHASHIT SAJMIR TAHIRI O RAMA E MORE MEQAFE TE ARDHMEN E ZAHOS PO MBLIDH VETEN
avatar
Anonim
Erik Ca ka lidhje mo zoteri? Ate e ka arrestuar policia e Rames, per ekstradimin vendos gjykata e Bashes. Po ta kishte mik per koke ia kishte fshehur emrin sic bente Berisha per bandat e tija per 8 vjet. Sa ekstradoi Berisha kur qeverisi? Edhe Luli ka foto me trafikante, si duhet te mendojme per te? Prit se s’keni pare gje akoma.
avatar
Anonim
A O Luli ne kohen qe ishe minister rendi sa vete ekstradove ?????????????dhe sa te tjere le pa ekstraduar ???????????????????????????
avatar
Anonim
Erik O po eshte ne vete ky debil a jo? Ai eshte arrestuar nga Policia e Shtetit qe eshte ne varesi te Rames, Basha parashikon c’do vendosi gjykata qe eshte ne varesi te PD-se, parase dhe krimit.
avatar
Anonim
O Kaqol Duhet te ishte arrestuar qe ne 2014 sepse atehere ka ardhur urdhri o komunist i ndyre
avatar
Anonim
O Gari e sheh ne ē'vit jane bere fotot? Ne vitin 2013, kur Blendi Klosi ishte 20 kile me i ri dhe drejtonte fushaten zgjedhore ne qarkun e Durresit, se sivjet ishte ne Berat. Sa vete ka te denuar ne Europe apo ne Shqiperi dhe ende s'jane kapur? Pastaj Luli ka vrare 4 vete ne bulevard dhe eshte ne krye te opozites, mos flasim per babain e tij politik. Po te ishte komunizem Luli me Berishen do ishin varur prej kohesh, por ja qe i kemi ne kuvend ne mbrojtje te "lirive". A pika qe s'ju bie, idiote!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15