Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Bota
12 Tetor 2017 - 21:47 | përditesuar në 22:00
Trump shqyrton mundėsinė pėr
heqjen e  licencės sė NBC News
Presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Donald Trump ka hapur mundėsinė e shqyrtimit  tė licencės se televizionit NBC news dhe televizione tė tjera, pėr shkak tė raporteve dhe shkrimeve kanė qenė nė disfavor tė Presidenti Trump.

Televizioni NBC news ka raportuar se Trump ka shprehur dėshirėn pėr tė dhjetėfishuar aresnalin bėrthamor tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, nė njė kohė relativisht tė shpejtė.  

Nėpėrmjet statusit tė tij  nė “Twitter” ai ka deklaruar se lajmet e transmetuar nuk kanė bazė tė vėrtetė pasi i ka quajtur si “fake neės” dhe lajme komplet tė trilluara.

Por situata nuk mbaron me kaq, pasi sekretari amerikan I shtetit nuk  Rex Tillerson e ka quajtu Presidentin Trump “idiot”.

Redaksia Online
N.M/Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Albfloria Shumė mirė do tė bėnte sepse do iu mbylltė gojen medias qė vetem po shpif i paguar nga e majtė e sorasit
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 19/10/2017, Viti VII - NR.246