Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kosova
12 Tetor 2017 - 22:59 | përditesuar në 23:05
Meta: Demarkacioni me Malin
e Zi tė zgjidhet me maturi
Presidenti i Shqipėriė, Ilir Meta gjatė qėndrimit nė Kosovė  ka komentuar  ēėshtjen e demarkacionit me Malin ne Zi.

Meta ka thėnė se kjo ēėshtje  ėshtė shumė e rėndėsishme pėr  tė dyja vendet dhe se zgjidhja e saj duhet tė bėhėt nė mėnyrė tė menēur dhe parimore.

Gjatė takimeve  me krerėt mė tė lartė tė Kosovės Meta e ka cilėsuar se zgjidhja e kėsaj  ēėshtje i zhbllokon rrugėn Kosovės pėr  liberalizimin e vizave.

Gjithashtu Meta nė pikėpamjen e tij,  nė kohėn e fushatės nuk mund tė gjendet njė zgjidhje, pasi angazhimet elektorale duan kohėn dhe mundin e tyre.

Zgjidhja do t’i krijojė mundėsi tė tjera Kosovės, pasi njė problem mė pak me fqinjėt do tė thotė njė hap pėrpara nė arenėn ndėrkombėtare.

Redaksia Online
N.M/Shqiptarja.com

 

 

 

 

 

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15