Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:09 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Tetor 2017 - 23:04
FOTO/ Itali, pranga dy skifterëve
shqiptarë në Verbania
Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë në Verbania të italisë, pasi kishin kryer vjedhje të shumta nga dhjetori 2016 deri në shkurt 2017.

Në pranga kanë rënë Maringlen Stojani 33 vjeç dhe Fation Pjetërgjokaj, 25 vjeç, të cilët banonin në Verbania dhe Gravellona.

Policia ka gjetur prova të mjaftueshme për të paktën 19 vjedhje, të kryera nga dy personat e arrestuar.

Stojani dhe Pjetergjokaj e njihnin mirë territorin ku vepronin dhe në bashkëpunim me persona të tjerë  e shtrinë aktivitetin e tyre dhe në Milano, ata hynin nëpër shtëpi gjatë natës dhe vidhnin bizhuteri të shtrenjta dhe para.

Hetimi për dy hajdutët nisi në dhjetor 2016, pasi vodhën disa shtëpi në qytetet e Cannock dhe Mergozzo, por hetimet vazhduan dhe policia identifikoi makinën e përdorur nga grabitësit dhe arritën të identifikonin dy shqiptarët.

skifteret

skifteret

Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65