Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
13 Tetor 2017 - 00:39 | përditesuar në 07:03
Suedi, tė shtėna me armė drejt
njė supermarketi me njerėz
SUEDI- Shtatė vetė janė plagosur pasi njė person i armatosur hapi zjarr nė njė supermarket tė mbushur me njerėz nė Suedi, por policia ka pėrjashtuar mundėsinė qė sulmi tė lidhet me ndonjė sulm terrorist.

Ngjarja ndodhi nė qytetin jugor tė Trelleborg, me orėn lokale 23:30.

Policia ka shkuar nė vendngjarje dhe ka bėrė rrethimin e zonės ku ėshtė kryer sulmi.

Policia suedeze raportoi se nuk ka patur vitkima, por 4 nga tė plagosurit janė nė gjendje tė rėndė.
Njė zėdhėnės deklaroi se nė vendin e ngjarjes u gjetėn disa njerėz me plagė tė marra nga plumbat qė u shkarkuan mbi supermarket.

Sipas raportimeve te mediave suedeze kjo zonė njihet pėr aktivitetet kriminale tė bandave, tė cilat jo pak herė kanė patur konflikte me tė shtėna me armė zjarri.

Redaksia Online
a.dr/shqiptarja.com

5 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të Emigranti të datës 13 Tetor 2017 9:08

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Emigranti Ouuu, pse ka banda kriminale ne Suedi? Un e dija se ka vetem ne Lushnje. Po kryeqyteti Lushnjes kush do jete? Se ne universitetin privat qe un u laureova nuk na e thane. Duhet te beja nje master shtese per keto lloj informacionesh.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/12/2017, VITI VII- NR.297