Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Tetor 2017 - 09:34 | përditesuar në 09:38
Sërish debat për rregulloren
Vasili kritikon Gramoz Ruçin
Nuk kanë munguar edhe seancën e sotme debatet për zbatimin e rregullores së Kuvendit. Vasili i kujtoi Ruçit se e lejoi Bushatin që të fliste më shumë se 10 minuta në kundërshtim me rregulloren.

“Zoti kryetar, kam një vërejtje. Koha e ndërhyrjes së çdo ministri si kalon 10 minuta, dhe ka kaluar 3 minuta e gjysmë”.

Por Ruçi reagoi duke i sqaruar se ministrat kanë të drejtë të flasin pa kufizim kohor.  “Lidhur me vërejtët që më bënë mua, dua të sqaroj se ministrat kanë të drejtë të flasin pa kufizim kohor.

Ministrat që marrin fjalën, ju jepet sa herë që e kërkojnë por jo më shumë se 10 minuta. Bushati flet lidhur me çështjen e rendit, ndaj nuk është shkelur rregullorja” deklaroi Ruçi.

PD dhe LSI kanë kundërshtuar fuqishëm kete legjislature mënyrën si Ruci po drejton Kuvendin, pasi sipas tyre është duke shkelur rregulloren. 

dy.b/shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15