Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Tetor 2017 - 10:53 | përditesuar në 14:31
I tha i rrjedhur, Berisha: Je hale..
Rama i kujton 21 Janarin e Gėrdecin
Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kthyer pėrgjigje Edi Ramės pėr ofendimin dje nė Kuvend, ku pranoi se i tha ‘ke rrjedhur’.

Pas pėrsėritjes edhe sot tė fjalės ‘i rrjedhur’ nga Rama, Berisha reagoi. “Tė shash pas shpine nga karrigia e kryeministrit nuk tė bėn gjė tjetėr veēse “Njė hale nė njė copė mėndafshi” u shpreh Berisha.

Por Rama i kujtoi 21 Janarin dhe Gėrdecin Berishės dhe Bashės per ngjarje te cilat i tha se "nuk te kam thene kurrė vrasės".

Ishte thjeshtė njė konstatim, njerėzit gjykojnė por Sali larg qoftė qė unė tė tė shaj ty dhe Lulin asnjėherė.

Janė vrarė njerėz nė Bulevard nuk tė kam thėnė kurrė unė ty vrasės, dhe nuk i them sot Lulėzimit qė kur mė tregon njė vajzė tė plagosur mua, tė shikojė pak faturėn pėr Gėrdecit dhe 21 Janarin, por nuk i them vrasės.

Nuk ka njė rast tė vetėm qė ti jem drejtuar shkėlqesisė suaj mė parė si kriminel apo vrasės. Pėr sa i pėrket sharjeve e di kurrizi i Erjon Braēes e Taulant Ballės se ēu ke bėrė nga aty, por ti ke bėrė tėnden Luli tė veten por nuk keni faj se ju nuk dini tė mbani pėrgjegjėsi.

Nė fakt Sali ti e mbajte pėrgjegjėsin kur u largove pas humbje. Laj, thaj ju kemi vetėm kanatjeren e sulmit. Mos tė hymė nė kėtė garė. Natyrisht ka plot shprehje tė popullsit se ēfarė tė ndodh kur fle me macen e qenin.

Kush ėshtė vatra e infeksionit kush janė mikrobet e gjykojnė shqiptarėt jo unė. Pėr sa i thirrjes: tė gjithė shqiptarėt tė bashkohen, hajde ti bashkojmė me anė tė votės sė emigrantėve. Ti themi tė japin vendimin e tyre, por kam frikė se nė fund do thoni jo sepse tė vėrtetėn e dimė.

Unė mund tė them shumė pėr kryetarin e PD por jam dėshmitarė qė ai e din tė vėrtetėn. 12% e demokratėve qė besojnė te PD nuk besojnė te kryetari i PD. Lexoni se cfarė thonė sondazhet. Jeni shumė mė keq nė sondazhet e opinionit publik nga ēkishit mė 25 qershor. Ju vazhdoni po me tė njėjtėn muzikė e gramafon” deklaroi ai. 

 

dy.b/ j.sh/ shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15