Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Tetor 2017 - 11:52 | përditesuar në 11:54
Basha-Ramës: Arresto Sejdinin
e Dakon, shkarko Ruçin e Xhafën
Kryetari i PD, Lulzim Basha i kërkoi Edi Ramës që të arrestojë kryebashkiakun e Elbasanit Qazim Sejdini dhe të Durrësit Vangjush Dako, ndërsa të shkarkojë Ruçin dhe Xhafën nga postet.

“Laku po të ngushtohet. Është në dorën e shumicës së heshtur të shqiptarëve që mos marrin rrugën për aeroporte por të të marrin përpara ty dhe klikën tuaj të korruptuar. Ti ke mundësi t ndalosh ta kam thënë por nuk ke vullnet ta bësh.

Shkarko, Grmazo Rucin, Fatmir Xhafën, arrestoi vëllain se është i kërkuar nga Interpoli. Arresto Qazim Sejdinin dhe Vangjush Dakon se ke prova. Gjysma e tyre që i kërkon Interpoli që janë në Shqipëri.

Nuk kam asgjë personale me ty unë, por kam për fatin e shqiptarëve. Ty të mungon çdo element për të kryer detyrën që ke zaptuar, por ti nuk e kupton” deklaroi Basha.

Basha u shpreh gjithashtu se autorët e sulmit ndaj Policisë në Elbasan janë larguar në Holandë.

 

dy.b/j.sh/ shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Polovina Gentian Po patjeter, porosia do jete gati sa te shqyrtohet nga njerezit te cilet e kane per kompetence te marrin keto vendime te cilet nuk e kane aspak per detyre te marrin per baze mendimin tuaj, tjeter cfare deshironi??????
avatar
Anonim
Verona po pse more del aty dhe flet gjera pa pike lidhje, beje nje ndere atyre qe te votuan e te futen ne parlament, ngri nje ceshtje qe i shqeteson ata njerez te zakonshem jo ca te vjen ty ne mendje dhe del i thot aty te te shohe gjithe populli.
avatar
Anonim
Molier Prap ky duke marre rolin e liderit ne cdo vend, se ne drejtimin e partis se vete ka arritur majat nuk ka cbene tjeter.
avatar
Anonim
Ares Goga Un them qe te shkarkohesh ti nga ajo detyre qe nuk e meriton dhe te kalbesh ne burg ore maskara sepse vrave njerez me 21 janar
avatar
Anonim
Valdet Kulla Po lazaratin e harrove zotrote qe e mbolle dhe e korre sipas deshires. E bere qe kanabisi te lulezoj ne shqiperi dhe vet u pasurove
avatar
Anonim
Gentian Gogo Ky luli ka rrjedhur si plaku sali. Vetem di te shpifi dhe te mashtroj opinonin publik. Eshte nje njeri paftyre dhe sdi ca te thot
avatar
Anonim
Fehrat Senaj Me nje fyell i bie ky. Ska ngel njeri pa akuzuar e harroi gerdecin dhe 21 janarin
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15