Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Tetor 2017 - 12:18 | përditesuar në 13:22
Replika,Kryemadhi-Ramės: Po e
nis si motra, motra e madhe je ti
Kryetarja e LSI, Kryemadhi ka replikuar nė seancėn e sotme parlamentare me kryeministrin Rama tė cilin e ka akuzuar pėr lidhje me krimin.

Kryemadhi: “Po e nis si motra, meqė motra e madhe ja ku ėshtė dhe ka 13 motra tė tjera, dhe kėtė e them si nė raportin politik dhe nė raportin personal. Krimi e ka kapur dhe nuk e lėshon nė asnjė sekondė. Ky njeri ėshtė peng, dhe do tė mbajė peng tė gjithė shqiptarėt. Pse ka frikė ky zotėria nga fotot? Po tė jetė burrė thotė: po unė jam aty, nuk e dija qė ishte nė kėrkim, kam dalė nė fotografi, kėrkoj falje. Po e ka ditur shumė mirė. Mė erdhi keq, kur e pashė duke qarė qė nxorri lotėt, po ky ėshtė njė aktor i madh".

Kryemadhi-Ramės: "Ky do t’ju marri lotėt edhe nėnave qė bandat ju kanė vrarė fėmijėt. Kėrkon ta kthejė Shqipėrinė nė njė teatėr eksperimental. Dje pamė se si oligarkėt bėnin protestė pėr TVSH-nė, mos u ēudisni shumė shpejt do tė kemi bandat qė do bėjnė protestė nė shesh dhe do thonė poshtė shqiptarėt, tė largojmė shqiptarėt. Mos u ēudisni, shumė shpejt. Thotė pse ne paskemi hallin e krimit dhe flasim vetėm pėr krimin.

Ta fillojmė me shėndetėsinė? Fillojmė me koncensionet? Kemi dhe Milvėn kėtu, e di shumė mirė ajo si e ka bėrė dhe ēfarė ka bėrė. Do tė shikojmė dhe kėto tė koncensioneve tė shėndetėsisė dhe do dalin nė protestė dhe ato dhe do thonė: protestė qė tė vijnė shqiptarėt tė bėjnė check-upin! Kėtė kemi ne, Shqipėri eksperimentale. Do tė flasim pėr ekonominė? Tė flasim pėr TVSH-nė? Tė flasim pėr taksat? Tė flasim pėr rritjen e ēmimeve? Apo tė flasim edhe pėr sigurimin e detyruar tė pronės, sepse vėllai i tij ndan apo jeton nė shtėpinė e njėrit qė ka pronė kompani sigurimesh.

Pra vazhdojmė dhe jemi nė funksion tė oligarkėve. Doni tė flasim pėr arsimin, ku ta kapim ku ta lėmė. Njė tmerr, tė flasim pėr policinė, pėr ēa tė flasim. Kemi hallin e tullumbave, ne fakt tullumbat janė tė mira, nuk janė tė kėqija, ėmbėlsirė janė, por kam hallin pėr njė tullumb tjetėr i cili ėshtė shumė i rrezikshėm, ėshtė tullumbi i krimit i cili po hyri nuk del mė sepse tė mban peng dhe nuk tė lėshon mė kurrė. I pėrdori mė 25 qershor si bodigard, si ushtar, si miq ,si shok, si shok tavolinash dhe sot tė kėrkojnė haraē.

Dhe haraēi i tyre ėshtė pėrgjakja nėpėr rrugėt e Shqipėrisė. Kur pėrmende pronėsinė e fajit qė ti e thua me fjalė tė pahijshme si ato qė pėrdor ēdo ditė, mė duket sikur flet Frojdi brenda vetes tėnde, e pėrmende dy herė gjatė fjalimit tėnd, qė faji ėshtė, nuk e pėrmend se kam hall se mė pėrjashton Gramozi.

Qetėsohu se e njohin tė gjithė humbjen e qetėsisė tėnde kur tė dridhet ty karrigia. Qetėsohu sepse kur humb qetėsinė Frojdi brenda vetes tėnde tė thotė gjėra tė tmerrshme dhe shqiptarėt do tė mėsojnė atė se ēfarė ti je vėrtet, atė qė bashkėpunėtorėt e tu e dinė mė mirė se kushdo tjetėr.Ēmendurinė tėnde!"


Rama: Asnjė replikė vetėm njė ilustrim shumė modest i arsyeve tė dhimbjes qė prodhon kėtė lloj politike. Ndėrmarrja shtetėrore e transmetimit tė energjisė elektrike, specialisti i zyrės sė pagave, s’ka pėrfunduar shkollėn e lartė, nė vazhdim.

Rama: Zyra e projektit tė impianteve, drejtori politik agrare, specialsiti nė sektorin e telekomunikacionit, me masė sigurie arrest me burg, ėshtė vazhduar tė paguhet deri nė fund tė muajit shtator, specialist i sigurimit tė telekomunikacionit, zootenknik, manovrator histori-gjeografi. Specialisti i sigurimit teknik, arkitekturė, remontier, gjuhė letėrsi, elektriciste kryeore, psikologji. Elektricist kryesor, merecologji, drejtuese e njėsisė operative, shkenca politike, remontier nė njėsinė operative, histori-gjeografi, remontier, fiskulture, mbaroi koha, ėshtė e thjeshtė kėta remontierė janė thjrsht tė punėsuar tė partisė pėr tė marrė vota dhe tani lufta me krimin ėshtė nė rendin e ditės.

Kryemadhi-Ramės: Kush flet pėr arsimin mė i paarsimuari, njeriu qė urren librin, shkrimin dhe kėndimin.


Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Hajdut me bllok ne dore Cfare "motre" je moj Mona Kokemadhja, ti ke kohe qe je kthyer ne mashkull... je tr****e, e nxorre te tepert Like Floririn ne shtepi si mashkull.... ha ha ha.
avatar
Anonim
Tony Po kjo pse nuk permend videon e burrit tvet dhe ai ta pranoj si “ burrat ‘ te thote isha une ne ate video , skeni len gje pa vjedh , dhe akoma dilni flisni. E rropet ate milet, jeni bo si karagjos te pshtire nuk duroheni, kush te shaj sa me shume njeri tjetrin , i torturuat kta pleqt e shkret nuk po I lini te shohin nje dite te bardhe, e keni bo parlamentin si kopsht zollogjik bertisni shani I turreni njeri tjetrit si ato kafshet, ju zont majaselli mu me goj, qe te pushoni se jeni bo si zambi
avatar
Anonim
jon Monika, je e paaftė tė bėsh opozitė. Dėgjuan vetėm fjalė nė ajėr dhe asnjė fakt. Nuk e di a i shihni ndonjėherė vetė kėto video , si pazar i pakuptimtė
avatar
Anonim
Emigrati Kush po flet, L.S.I njerzi me te degjeneruar bashk me ate put...n e e kryemadhi e (corrnuto di meta).
avatar
Anonim
Erik Po si flet kjo paēavure per policine e shtetit e nuk nxjerr nje fjale nga goja kunder gjyqesorit qe i liron keta police, trafikante dhe perdhunues pasi policia i kap ne flagrance?
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15