Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:56 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Tetor 2017 - 12:38 | përditesuar në 14:38
Motra e Fildes Hafizit kėrkon 
kujdestarin e fėmijėve tė gjykatėses
Babai vrasės kundėr:E bėjnė tė afėrmit e mi
Amelia Hafizi Asllanaj, e motra e gjyqtares sė vrarė Fildes Hafizi, ka kėrkuar kujdestarin e dy fėmijėve tė gjyqtares. Kėrkesa ėshtė depozituar nė Gjykaten Civile tė Tiranės.

Nė seancėn pranė gjykatės pėr tu njohur me kėrkesėn ėshtė thirrur dhe babi biologjik i fėmijeve, Fadil Kasemi. Fadil Kasemi ka kundėrshtuar kėtė kėrkesė duke u shprehur se "femijėt skanė pse shkojnė tek tezja kur mund te rriten pranė tė afermve te mi".

Gjykatėsja Fildes Hafizi u vra para gati njė muaji nga ish-bashkėshorti i saj Fadil Kasemi, duke lėnė pas dy fėmijėt e saj tė mitur, njė djalin dhe njė vajzė. Ngjarja ndodhi nė zonėn e Xhamllikut ku Kasemi, pasi  e priti pėr disa orė ish-bashkėshorten e tij, e qėlloi atė mė pas duke e lėnė tė vdekur.

Pas vrasjes sė tė ėmės, vajza Fildeses u shpreh  "e ėma tashmė ėshtė njė engjėll qė i ruan, ndėrsa shprehet se i ati i saj ėshtė njė monstėr qė nuk meriton as tė marrė frymė."

fildez hafizi ceshtja ne gjykate

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
G Né cfare shekulli jetoka gjyqesori ne shqiperi,duket mesjete.o ska ligje ose Nuk dine ti zbatojne,Nje person qe vret gruan humb perjetesisht te drejten per te qene *prind*pikerisht ne kete rast Kur edhe Ka tentuar Ta vrasi para femijes 2 vjet me pare.
avatar
Anonim
Hasan Pordha Z Amelia u pa puna te ra kjo behu ti tani baba e nene per keta dy engjej se ta shperblen Allahu te te njerezit e tu
avatar
Anonim
A Asaj i takon e drejta e femijeve.nje person ku nuk di te sjellet mire nuk ka te drejten per kujdestarin e femijeve.ai eshte i semur mendor.nuk i takon kafshes fare
avatar
Anonim
anonim Kasemi nuk ka fytyre ti shikoje me ato femije qe i vrau nene gjene me te shtrenje ne bote dhe ne moshen me te bukur Motres se Fildes Hafizit i takon kujdestarine e femijeve dhe bashkia ti japi nje shtepi femijeve dhe te kompletuar si mos me mia Se jetonte ne nje shtepi ku kishte vetem lageshtire Kasemi duhet bug per jete
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15