Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike Adriatik Doēi
15 Nentor 2017 - 07:17 | përditesuar në 10:38
Familjarėt e kryebashkiakėve nė
poste shtetėrore nga BSH te Albpetrol
Familjarėt e krerėve tė disa bashkive rezultojnė tė punėsuar nė poste dhe pozicione tė rėndėsishme tė administratės publike. Shqiptarja.com, zbulon emrat e bashkėshorteve dhe fėmijėve tė kryebashkiakėve, tė punėsuar nė administratėn publike, shpeshherė edhe nė konflikt interesi, pėr shkak tė punėsimit nė organe nė varėsi tė njėsive vendore. Familjarėt e pushtetarėve vendorė preferojnė drejtimin e kopshteve, punė nė ujėsjellėsa, biblioteka, nė Bankėn e Shqipėrisė, QKZ, Albpetrol, drejtoritė arsimore etj. Filloreta Topēiu, bashkėshortja e kryebashkiakut tė Maliqit, Gėzim Topēiu, ėshtė drejtore kopshti po nė Maliq. Kopshti ėshtė nė varėsi tė bashkisė. Bashkėshortja e kryetarit tė Bashkisė sė Belshit Arif Tafani, zonja Eli Tafani, ėshtė drejtoreshė e Kopshtit Nr. 1, Elbasan.

Ndėrkaq, Sonila Sinaj, bashkėshortja e kryetarit tė Bashkisė sė Beratit, Petrit Sinaj, punon pranė Bankės sė Shqipėrisė. Nė kėtė tė fundit janė punėsuar edhe familjarė ministrash, ish-ministrash, deputetėsh, gjyqtarėsh, prokurorėsh etj. Ndėrsa bashkėshorti i kryetares sė Bashkisė sė Shkodrės Voltana Ademi, Fran Mjeda, punon nė KESH. Bashkėshortja e kryetarit tė Bashkisė sė Fierit Armando Subashi, zonja Irena Subashi, deri nė vitin 2015 punonte po nė Bashkinė e Fierit.

Mė vonė zonja ėshtė punėsuar pranė Drejtorisė Arsimore Rajonale Fier. Kryetari i Bashkisė sė Ēorovodės Nesim Spahiu ka punėsuar gruan, vajzėn dhe djalin nė sektorin shtetėror. Bashkėshortja e tij Valentina Spahiu, punon nė Ujėsjellės-Kanalizime tė Skrapari, djali Klajdi Spahiu punon pranė Agjencisė Kombėtare tė Burimeve Natyrore dhe vajza Brisilda Celibashi punon pranė AlbControl sha. Ndėrkaq, edhe kryetari demokrat i Bashkisė sė Matit, Nezir Rizvani, ėshtė kujdesuar fillimisht pėr tė punėsuar familjarėt e tij. Bashkėshortja e tij, Vjollca Rizvani, sė fundmi rezulton e punonjėsja nė Bibliotekėn Publike Burrel.

Sotiraq Filo
Frosela Filo, bashkėshortja e kryetarit tė Bashkisė sė Korēės, Sotiraq Filo, rezulton e punėsuar nė Ujėsjellės-Kanalizime, Korēė. Vajza e kryetarit tė Bashkisė sė Vau tė Dejės Zef Hila, Jozefina Hila, ėshtė Kėshilltare e Presidentit tė Republikės sė Shqipėrisė, ndėrsa bashkėshortja Domenika Hila, punon tek Qendra Shėndetėsore Bushat. Ingrita Balili, bashkėshortja e kreut tė Bashkisė sė Delvinės Rigels Balili, punon si pėrgjegjėse finance nė Drejtorinė e Shėndetit publik Delvinė. Bashkėshorti i kryetares sė Bashkisė sė Patosit Rajmonda Balilaj, Mersin Balilaj, punonjės nė kompaninė Albpetrol, ndėrsa vajza Ersiana e kryetares sė Bashkisė Gramsh Luljeta Dollani, punon si specialiste IT nė Agjencinė Kombėtare tė Burimeve Natyrore.

Emrat e familjarėve tė kryebashkiakėve nė administratė

Gėzim Topēiu, kryebashkiak i Maliqit, bashkėshortja, Filloreta Topēiu, drejtore Kopshti nė Maliq.
Arif Tafani, kryebashkiak i Belshit, bashkėshortja, Eli Tafani, drejtoreshė e Kopshtit Nr. 1, Elbasan.  
Petrit Sinaj, kryebashkiak i Beratit, bashkėshortja, Sonila Sinaj, punonjėse e Bankės sė Shqipėrisė.
Voltana Ademi, kryetare e Bashkisė sė Shkodrės, Bashkėshorti, Fran Mjeda, punon nė KESH.
Nesim Spahiu, kryebashkiak i Ēorovodės, bashkėshortja, Valentina Spahiu, punonjėse e Ujėsjellės-Kanalizime sh.a. Skrapar. Djali Klajdi Spahiu, punon pranė Agjencisė Kombėtare tė Burimeve Natyrore. Vajza, Brisilda Celibashi, punon pranė AlbControl sha.
Nezir Rizvani, kryebashkiak i Matit, bashkėshortja, Vjollca Rizvani, punonjėse nė Bibliotekėn Publike Burrel.
Armando Subashi, kryebashkiak i Fierit, bashkėshortja Irena Subashi punonjėse pranė Bashkisė Fier deri nė vitin 2015, mė vonė pranė Drejtorisė Arsimore Rajonale Fier.
Rigels Balili, kryebashkiak i Delvinės, bashkėshortja, Ingrita Balili, pėrgjegjėse finance nė Drejtorinė e Shėndetit publik Delvinė.
Sotiraq Filo, kryebashkiak i Korēės, bashkėshortja, Frosela Filo, e punėsuar nė Ujėsjellės-Kanalizime, Korēė.
Zamira Rami, kryetare e Bashkisė Gjirokastėr, bashkėshorti, mjek ekspertize pranė Drejtoria Rajonale e Sigurimeve Shoqėrore.
Zef Hila, kryetar i Bashkisė sė Vau i Dejės, vajza, Jozefina Hila, Kėshilltare e Presidentit tė Republikės sė Shqipėrisė. Bashkėshortja, Domenika Hila, punon tek Qendra Shėndetėsore Bushat.
Arben Malo, kryebashkiak i Kolonjės, bashkėshortja gjyqtare pranė Gjykatės sė Apelit, Korēė.
Adem Lala, kryebashkiak i Hasit, bashkėshortja punon nė arsim.
Adriatik Zotkaj, kryebashkiak i Poliēanit, bashkėshortja, Mirela Zotkaj, mėsuese nė shkollėn 9-vjeēare “70-vjetori i Pavarėsisė”, djali, Maliq Zotkaj, jurist.
Ahilea Deēka, kryebashkiak i Dropullit, bashkėshortja Eli Decka mėsuese.
Bashkim Shehu, kryebashkiak i Kukėsit, bashkėshortja Fjoralba Shehu pedagoge nė Fakultetin e Ekonomisė.
Dritan Leli, kryebashkiak i Vlorės, bashkėshortja, Suela Leli mjeke nė Spitalin Obstetrik Gjinekologjik Mbretėresha Geraldinė.
Durim Rroshi, kryebashkiak i Memaliajt, bashkėshortja, Brunilda Rroshi, mjeke familje pranė Qendrės Shėndetėsore Tepelenė.
Fran Frrokaj, kryebashkiak i Lezhės, bashkėshortja mėsuese pranė shkollės 9-vjeēare, Rrilė, Lezhė.
Fredi Kokoneshi, kryebashkiak i Divjakės, bashkėshortja Erjona Kokoneshi, mėsuese nė gjimnazin “Miti Zoj Zaka” nė Divjakė dhe aktivitet privat, prodhim pije alkoolike.
Leonidha Hristo, kryebashkiak i Finiqit, bashkėshortja, Znj. Mila Hristo, punon si specialiste pranė QKR, 537 804 lekė.
Luiza Mandi, kryetare e Bashkisė sė Libohovės, vajza Elektra, punon Qendrėn Shėndetėsore Libohovė, 373 793 lekė.
Luljeta Dollani, kryetare e Bashkisė Gramsh, vajza, Ersiana, specialiste IT nė Agjencinė Kombėtare tė Burimeve Natyrore. Bashkėshorti z. Adriatik Ibrahimi, mėsues nė gjimnazin “Sh. Guzi”.
Melaim Damzi, kryebashkiak i Bulqizės, bashkėshortja Alma Damzi, mjeke- kirurge.
Rajmonda Balilaj, kryebashkiake e Patosit, bashkėshorti, Z. Mersin Balilaj, punonjės i kompanisė Albpetrol sha. 

d.c./shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Shqipe Nepotizmi eshte fenomen ne Shqiperi. Po perse vetem kryebashkiaket ?? Ata jane me te justifikuarit, sepse ku mund te punojne tjeter vend te afermit e tyre ? Kuptohet, ne nje pune shteti. Por ne interes te publikut do te ishte te publikonit , ku jane te punesuar te afermit e familjaret e pushtetit qendror, te ministrave e ish ministrave, deputeteve e ish deputeteve, etj poste shteterore. Te gjithe te punesuar ne shtet, e jo vetem, por edhe me funksione e paga te larta. NEPOTIZEM EKSTREM e SHPERDO
avatar
Anonim
Shqipe Nepotizmi eshte fenomen ne Shqiperi. Po perse vetem kryebashkiaket ?? Ata jane me te justifikuarit, sepse ku mund te punojne tjeter vend te afermit e tyre ? Kuptohet, ne nje pune shteti. Por ne interes te publikut do te ishte te publikonit , ku jane te punesuar te afermit e familjaret e pushtetit qendror, te ministrave e ish ministrave, deputeteve e ish deputeteve, etj poste shteterore. Te gjithe te punesuar ne shtet, e jo vetem, por edhe me funksione e paga te larta. NEPOTIZEM EKSTREM e SHPERDO
avatar
Anonim
redi Populli voton dhe kryebashkiaket ja shperblejne me nepotizmin ne administrate . Cudi shqiptare
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63