Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Dossier
03 Dhjetor 2017 - 20:20 | përditesuar në 20:25
Kur Shkodra bėhej "det", 31
dhjetor 1935 /Foto tė rralla
“Shkodra nėn ujė”. Kėto pamje tė rralla tė Shkodrės sė pėrmbytur janė realizuar mė 31 dhjetor 1935 nga fotografi Kol Marubi.

Kėto dėshmi tė kohės tregojnė se fenomeni i pėrmbytjes sė Shkodrės ka qėnė i hershėm.

Pėrmbytjet u ndalėn pėr njė periudhė gjatė sistemit komunist pėr tu rikthyer sėrish pas ’90-s.

Kėto foto tė rralla tė i pėrkasin arkivės Marubi. Marrė nga Tema

Er.K/Shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të Al të datës 3 Dhjetor 2017 22:00

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Epo atehere Rrofte Komunizmi! Po si ka mundesi qe po i njejti vend dhe po te njejtet lumenj e ujra "ne kohen e Komunizmit u nderprene permbytjet". Kaq frike e paskan pas shirat dhe lumenjte Komunizmin sa qe s'guxonin te benin asgje te keqe e rrinin kaq 'urte'?!!....
avatar
Anonim
Liku Ketu eshte Piaca e Shkodres ne kohen kur e permbyti Kiri. Foto te rralla nga Marubi.
avatar
Anonim
Al 100 vjete mrapa jena
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15