Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
07 Dhjetor 2017 - 16:23 | përditesuar në 19:21
Dokumenti/ Ulsi Manja porositi
opinionin e EURALIUS e OPDAT
Zhvillimeve sot nė Komisionin Parlamentar tė Ligjeve, maxhoranca i parapriu me njė opinion tė dy misionet e kėshillimit EURALIUS dhe OPDAT, se si duhet tė zgjidhet Kryeprokurori i ri.

Se kush e kishte kėrkuar kėtė opinion deri mė sot ishte enigmė. Por dokumenti i siguruar nga Report TV, dėshmon se kėto dy misione u vunė nė lėvizje nga Ulsi Manja, kreu komisionit parlamentar tė ligjeve.

Mė 21 nėntor, pėr herė tė parė u bė publike nė media njė dokument pėrmes tė cilit dy misionet e kėshillimit, EURALIUS dhe OPDAT, shprehnin mendimin e tyre se si duhet tė veprohet me procesin e zgjedhjes sė Kryeprokurorit tė Republikės.

Deri mė sot, ky dokument ishte i rrethuar nga misteri se kush i vuri nė lėvizje kėto dy misione kėshillimi pasi pėrfaqėsues tė maxhorancės dhe opozitės nė komisionin parlamentar tė ligjeve distancoheshin nga tė qenurit porositės tė kėtij dokumenti.

Report TV sot e disponon tė plotė kėtė dokument, i cili zbulon se kush i ka kėrkuar EURALIUS dhe OPDAT interpretimin e kėsaj ēėshtje.

Dokumenti ka mbėrritur nė zyrėn e Ulsi Manjės mė 13 Nėntor 2017.

Nga pėrmbajtja e tij del qartė se ėshtė pikėrisht Ulsi Manja ai qė e ka kėrkuar kėtė opinion nga EURALIUS dhe OPDAT.

Pas kėrkesės sė Komisionit parlamentar tė ēėshtjeve ligjore, pėr tė pasur qėndrimin e EURALIUS dhe OPDAT nė zgjedhjen e prokurorit. i cili do tė mbaj rolin e Prokurorit tė Pėrgjithshėm gjatė periudhės transitore, ju lutem gjeni bashkėlidhur opinionin e pėrbashkėt EURALIUS tė OPDAT i cili paraqet qėndrimin e kėtyre misioneve”, thuhet nė faqen e parė shoqėruese tė kėtij opinioni qė mban firmat e dy shefave tė misionit.

Pėrfaqėsues tė opozitės nė komisionin parlamentar tė ligjeve, kontaktuar nga Report TV, thanė se ata nuk kishin dijeni pėr kėtė opinion deri nė momenti kur doli nė media.

Pra, ėshtė qartėsisht e dukshme se maxhoranca ka nisur investimin e saj nė ēėshtjen e Kryeprokurorit tė Republikės shumė kohė mė parė nga data 7 dhjetor 2017, datė kur mbaron mandati i kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Dhe kėtė maxhoranca ia ka besuar Ulsi Manjės kreut tė komisionit tė ligjeve i cili kontaktuar nga gazetarėt pėr kėtė opinion ka mohuar nė mėnyrė konstante tė kishte dijeni apo edhe ta kishte kėrkuar.

MANJA
  (Dokumenti i cili zbulon se kush i ka kėrkuar EURALIUS dhe OPDAT interpretimin e ēėshtjes sė Prokurorit)

 

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

5 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të DARDHZEZEN të datës 7 Dhjetor 2017 20:17

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Plaku Po ku eshte problemi ketu.....kujt do ti kerkonte ndihme juridike....apo duhej te pyesnin "juristin Hollandes"te Salihit...? 😂😛😛😛😛😛.Nuk i ha populli keto...e dine mire se kush kundershton,pikerishte ato qe nuk e deshin qe ne fillim reformen ne drejtesi.
avatar
Anonim
DARDHZEZEN Prokuror I mire ESHTE OSE TAHIRI OSE SKA tjeter me te SUKSESSHEM .AI DI si TJA FUT Europes DHE SIDOMOS ITALISE .,
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40