Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:54 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
05 Janar 2018 - 14:27 | përditesuar në 17:40
Konfliktet pėr drogėn, tre
plumba 40-vjeēarit nė Tiranė
Zbardhet identiteti i tė plagosurit dhe autorit
VIDEO+FOTO nga vendi i ngjarjes
TIRANE - Atentat me armė zjarri i ėshtė bėrė 40-vjeēarit Korab Peposhi tek Ura e Institutit nė Kamėz. Ngjarja ka ndodhur mesditėn e sė premtes, ku Korab Peposhi ishte duke ecur nė rrugė dhe njė person i ėshtė afruar, duke e qėlluar disa herė me pistoletė. Kėto janė pamjet e vendit ku u plagos 40-vjeccari, ka dallohen i shtrirė nė trotuar Korab Peposhi, vetėm pak minuta pas atentatit.

Autori i plagosjes sė rėndė ėshtė Alfred Rrushi. Burime tė Report Tv nga Policia e Tiranės bėjnė me dije se autori e ka ruajtur Korab Peposhin derisa ėshtė afruar pranė rrugės “Shkodra” dhe mė pas ka qėlluar me pistoletė nė drejtim tė tij disa herė. Pas tė shtėnave Alfred Rrushi ėshtė larguar nėpėrmjet kėsaj rrugice dhe dyshohet se mė pas ka pėrdorur njė makinė pėr ti shpėtuar ndjekjes sė policisė. 

Burimet policore sqarojnė pėr Report Tv se autori i plagosjes Alfred Rrushi, ėshtė njė emėr i njohur pėr uniformat blu, pasi ka qenė i dėnuar mė parė nė Shqipėri pėr plagosje. Ndėrkohė Korab Peposhi gjithashtu ėshtė njė person i skeduar, pasi nė vitin 2011 ėshtė arrestuar nė Itali, pėr trafik kokaine. 
Pikėrisht trafiku i drogės ėshtė njė nga pistat kryesore qė po heton policia pėr atentatin qė i ėshtė bėrė Korab Peposhit. Dyshohet se prishja e pazareve tė drogės, mund tė jetė shkak i atentatit.

Mė shumė se 5 herė qėlloi Alfred Rrushi ndaj Korab Peposhit, ku 3 plumba e kapėn nė trup. Plumbat kanė rrezikuar tė prekin edhe qytetarėt e shumtė qė lėviznin nė zonė. Ndėrkohė mjekėt e Spitalit tė Traumės shprehen se Korab Peposhi ėshtė nė gjendje tė rėndė dhe po trajtohet nė reanimacion. Policia ngriti postblloqe tė shuma nė zonė, por nuk mund te arrestoj autorin.

Informacion paraprak:
Mė datė 05.01.2018, rreth orės 14.20, nė Sallėn Operative ka ardhur njė telefonatė se nė rrugėn e " Shkodrės", ka tė shtėna me armė zjarri. Menjeherė nė vendgjarje kanė mbėrritur shėrbimet e Policisė dhe Ambulanca ku nga veprimet paraprake ka rezultuar se:

Nė rrugėn e “Shkodrės”, pranė "Nish Tulla nr.3" dhe urės sė Institutit, dyshohet se ėshtė plagosur mė armė zjarri shtetasi K.P., rreth 40 vjeē. Shtetasi i plagosur ėshtė dėrguar nė spital dhe ndodhet nėn kujdesin e mjekėve. Nga ana e Policisė ėshtė identifikuar autori dhe po punohet pėr kapjen e tij dhe sqarimin e plotė tė rrethanave tė ngjarjes.

d.c./shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65