Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:20 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
11 Janar 2018 - 16:14
Ambasada e SHBA: Procedura
si të aplikoni për vizë turistike
Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një sqarim për të gjithë të interesuarit që duan të përfitojnë një vizë turistike për në SHBA.

Në rubrikën "Pyet Anën", ambasada e SHBA thekson se kusht bazik për të interesuarit mbetet të aplikojnë në mënyrë të saktë. 

"Fatmirësisht, ne jemi ekspertë kur vjen puna tek aplikimi për vizë dhe u përgjigjëm saktë me herën e parë! Nëse zgjidhni të aplikoni për vizë, procedura është “një dhe vetëm një”. Aplikoni në mënyrë të saktë. 😊 #PyetAnën 👩🏻&zëj;💻", thuhet në postimin e ambasadës amerikane. 

postimi i ambasades
(Postimi në faqen e ambasadës)

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të Oooooooo të datës 11 Janar 2018 17:18

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Oooooooo .....$200 qe mi vodhet me ligj kisha qendruar 1 jave ne Egypt. Plehra
avatar
Anonim
Oooooo Ju Shkerdhefsha Ameriken. Aplikuam dhe moret $200 e sma dhatė. Plotesoja gjitha Kriteret. Arsyeja e vetme thane ske arsye tė kthehesh Shqiperi. Meqe qenkeni kaq te zotēt per parashikime Pse sme treguat se cfare arsye do kisha tė rrija ne Amerik, me Demokracine e leshit gjoja qe e Perdorni si ombrelle. JU KAM DHJE NE AMERIK DHE JU AMBASAD se e keni bo biznes se sju plas trapi a ikim a u kthyem. Gabimi im se do vazhdoj te shkoj te kto vendet qe skam nevoj per vize dhe me $200 qe mi vodhet me ligj
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/01/2018, VITI VIII- NR.14