Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 16:58 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
12 Janar 2018 - 10:42 | përditesuar në 16:17
Fino kandidat pėr President tė 
FSHF, vjen reagimi i parė i Dukės
Presidenti nė detyrė i FSHF-sė, Armand Duka ka komentuar gjatė njė deklarate pėr mediat garėn pėr kreun e institucionit mė tė rėndėsishėm tė futbollit nė vend dhe kandidimin e deputetit tė PS, Bashkim Fino pėrballė tij. 

Duka tha se e falenderon Finon qė ėshtė bėrė pjesė e garės si dhe vlerėsoi vullnetin e ish-kryeministrit pėr tė dhėnė kontributin e tij pėr futbollin. 

"Do kemi kohė tė flasim pėr fushatė. E falenderoj Finon qė ėshtė kandidat, ka dėshirė tė kontribuojė pėr futbollin. Do kemi kohė tė diskutojmė hapur pėr futbollin. E rėndėsishme ėshtė qė futbolli tė ecė pėrpara. Kjo ėshtė njė lojė, ėshtė garė sportive dhe duhet tė jemi me sportivitet", u shpreh Duka pas njė aktiviteti te Kryqi i Kuq shqiptar.  

Njė ditė mė parė deputeti socialist, Bashkim Fino shpalli zyrtarisht kandidaturėn pas propozimit nga disa klube futbolli. Ndėrsa gjatė njė interviste pėr TVSH, Fino tha se ka ardhur koha pėr ndryshimin e imazhit tė futbollit shqiptar. Ai premtoi se nėse zgjidhet nė krye tė FSHF-sė do ndėrtojė pesė stadiume tė reja si dhe do t'i kėrkojė Asamblesė sė FSHF kufizimin e mandateve tė Presidentit, nisur nga 4 mandatet e ezauruara nga Armand Duka dhe tendenca e tij pėr mandatin e pestė nė krye organizmit tė futbollit.  

Megjithatė, edhe kjo garė ka pikėpyetjet e veta. Kjo pasi kreu i FSHF-sė, Armand Duka ka marrė firmat, pėr t'u bėrė pjesė e garės, nga disa shoqata fantazmė, ndėrsa gjithashtu rezulton edhe sponsor i kompanisė "Ama Caffe", qė menaxhon klubin e Skėnderbeut duke qenė kėshtu nė konflikt interesi. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Lori I ke shoqatat fantazme jepi tope.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16