Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:17 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
12 Janar 2018 - 10:31 | përditesuar në 11:43
'Pemė pranė ēdo pallati', qytetarėt
i bashkohen nismės sė Veliajt/Foto
Nismės sė Bashkisė sė Tiranės pėr tė mbjellė pemė pranė ēdo pallati nė kryeqytet i janė bashkuar edhe qytetarėt.

Banorėt e Pallatit 138, rruga "Kostaq Cipo" nė kryeqytet sėbashku me administratorin e pallatit tė zgjedhur prej tyre kanė dhėnė shembullin e parė duke mbjellė disa pemė nė sheshin pranė pallatit tė tyre, duke kontribuar nė kėtė mėnyrė pėr njė qytet mė tė pastėr dhe tė gjelbėr pėr fėmijėt e tyre. 
peme
(Qytetarėt mbjellin pemė te Rruga "Kostaq Cipo") 

“Bravo banorėve tė Pallatit 138, rruga "Kostaq Cipo" tek njėsia nr. 1 dhe administratorit tė pallatit Edison Pirja. Ju bashkuan tė parėt nismės tonė pėr tė mbjellė pemė pranė ēdo pallati, qė tė gjithė bashkė tė kapim 100 mijė pemė gjer nė 21 Mars - Dita Ndėrkombėtare e Pyjeve”, shkruan kreu i Bashkisė, Erion Veliaj nė Facebook.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

22 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të Qytetari të datës 12 Janar 2018 13:25

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Qytetari Eshte per te pergezuar kjo nisme, por jo dhe aq qe Bashkia nuk ndjek apo ne rastin me te keq kolaudon objektet e reja te banimit pa plotesuar kushtet e lejes se ndertimit . Pallati Firma LIM EM , rruga Tefta Tashko, ne kete rast pemet jane vetem ne Fotografi se vetem shkurre te uleta kane mbjelle.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/01/2018, VITI VIII- NR.14